100 nowych ławek na Bulwarze

Na odcinku między plażą miejską a aleją Piłsudskiego ustawionych zostało 100 nowych ławek

Na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni w ostatnich dniach pojawiło się 100 nowych ławek. To inwestycja zrealizowana w ramach zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego.

– Na odcinku między plażą miejską a aleją Piłsudskiego ustawionych zostało 100 nowych ławek betonowo-drewnianych. Nowe elementy małej architektury spełniają standardy dostępności naszego miasta, co na pewno przełoży się na komfort seniorów. Około 30 ławek posiada podłokietniki, są więc przystosowane do potrzeb osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami. Dzięki zmianom, spacery i spędzanie czasu na Bulwarze Nadmorskim będą jeszcze wygodniejsze i przyjemniejsze – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta.

Na odcinku między plażą miejską a aleją Piłsudskiego ustawionych zostało 100 nowych ławek
Nowe ławki pojawiły się na Bulwarze Nadmorskim na odcinku między plażą miejską a aleją Piłsudskiego // fot. M. Mielewski

Część ławek, które zostały zdemontowane w ostatnich dniach i nie były zniszczone, zostały przeniesione w inne lokalizacje, między innymi na drugą część Bulwaru Nadmorskiego czy na Skwer Kościuszki.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni zakupił również około 40 szt. nowych ławek metalowo-drewnianych, które zostaną ustawione na terenie gdyńskich dzielnic.

– Nowe ławki pojawią się między innymi na terenie Orłowa, Wzgórza Św. Maksymiliana, Pogórza czy Babich Dołów. Zadanie jest finansowane ze środków Rad Dzielnic, które wskazały lokalizacje – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Montaż nowych elementów małej architektury w dzielnicach rozpocznie się w najbliższym czasie.

Koszt wykonanych prac na Bulwarze Nadmorskim to około 311 000 tys zł, środki pochodzą z Budżetu Obywatelskiego.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: