29 czerwca rusza remont ulicy płk. Dąbka

Ten odcinek ul.płk. Dąbka będzie remontowany // fot. ZDiZ

Czerwiec to bardzo pracowity okres dla drogowców. Brak opadów i stabilne temperatury sprzyjają remontom infrastruktury drogowej. Dlatego też gdyński Zarząd Dróg i Zieleni przystąpił do wykonania remontu odcinka ulicy płk. Dąbka. Prace remontowe mają potrwać kilka dni.

– To dobre informacje szczególnie dla kierowców, którzy codziennie pokonują ulicę Dąbka podczas drogi do pracy. Wyremontujemy prawie 200 metrowy odcinek, który pilnie wymagał interwencji. Planujemy nie tylko poprawić stan nawierzchni, ale też uregulować pobocze po stronie ogródków działkowych, dzięki czemu skierujemy wody opadowe na pobocze. To działanie z pewnością poprawi komfort jazdy zarówno kierowców indywidualnych, jak i pasażerów komunikacji zbiorowej – wyjaśnia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W ramach prac remontowych stara nawierzchnia zostanie sfrezowana na głębokość ok. 9 cm. W kolejnym etapie będzie ułożona nowa, dwuwarstwowa nawierzchnia. Dodatkowo najbardziej zdeformowane miejsca zostaną wzmocnione specjalną siatką przeciwspękaniową.
– Remont zostanie przeprowadzony tzw. metodą nakładki. Dzięki temu potrwa zaledwie kilka dni, co nie spowoduje znaczących utrudnień dla kierowców. Oczywiście konieczne będzie wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu – tłumaczy inż. Mariusz Wilma, nadzorujący ten remont z ramienia ZDiZ.

Jak będzie wyglądała tymczasowa organizacja ruchu podczas remontu?

Prace remontowe rozpoczną się 29 czerwca o godz. 7:00 i potrwają do 2 lipca do wczesnych godzin porannych. W trakcie remontu na odcinku ok. 200 metrów (od przystanku o nazwie „Dąbka – Zespół Szkół 01” do sklepu „Biedronka”) będzie obowiązywać ruch wahadłowy.Zjazd z ul. Dąbka w pierwszy za szkołą wjazd zostanie zamknięty.

Stała organizacja ruchu powróci w tym rejonie w czwartek 2 lipca.

Z kolei przeniesiony na czas remontu przystanek autobusowy „powróci” do zatoki autobusowej ok. 4 lipca.

Szacowana wartość robót to ok. 250 000 zł. Remont zostanie przeprowadzony przez firmę Budowlano-Drogową MTM S.A.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: