4 maja Strefa Płatnego Parkowania zostanie ponownie włączona

Parkomat// fot. mat. prasowe

Od 16 marca – na skutek decyzji prezydenta Wojciecha Szczurka – została wyłączona gdyńska Strefa Płatnego Parkowania. Wszystkie parkomaty zostały oklejona folią, podobnie jak wcześniej przyciski przy przejściach dla pieszych.

– W chwili wyłączenia strefy zapowiedzieliśmy, że będziemy uważnie obserwować rozwój wydarzeń związanych z rozprzestrzenianiem się pandemii i zachowaniem gdynian. Od tamtego dnia minął ponad miesiąc, a mieszkańcy coraz liczniej wracają do codziennych obowiązków, na co wpływ miało między innymi wprowadzenie obowiązku zakrywania twarzy. W związku z tym czas zwiększyć rotację na miejscach postojowych – co jest głównym założeniem strefy płatnego parkowania – i wrócić do pobierania opłat – tłumaczy Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Po szczegółowej analizie sytuacji, gdyński sztab kryzysowy zadecydował, że Strefa Płatnego Parkowania wyłączona będzie do 3 maja włącznie. W poniedziałek 4 maja odblokowana zostanie płatność internetowa, a parkomaty odbezpieczone.

– Oczywiście parkomaty będą regularnie i bardzo dokładnie odkażane przez miejskie służby – podobnie, jak cała miejska infrastruktura. Wierzę, że wkrótce ogłosimy zniesienie kolejnych ograniczeń – zapowiada wiceprezydent Łucyk – Pamiętajmy, że wszelkie działania mają służyć ułatwieniu bezpiecznego funkcjonowania tych mieszkańców, którzy muszą docierać do pracy i opuszczać domy w innych pilnych potrzebach. Wciąż zachęcamy, żeby wychodzenie ograniczać do niezbędnego minimum – dodaje.

Abonamenty parkingowe zostaną wydłużone o okres zamknięcia strefy.

art. za gdynia.pl

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu