Ul. Siewna – rozpoczęcie prac

Rozpoczęły się prace polegające na modernizacji ul. Siewnej

Rozpoczęły się prace polegające na modernizacji ul. Siewnej. Inwestycja zakłada wymianę nawierzchni jezdni oraz budowę chodnika. Zadanie jest realizowane ze środków inwestycyjnych Rady Dzielnicy Wielki Kack na lata 2019-2023.

– Ulica Siewna jest drogą o długości ok 200 m, która łączy się z ulicą Starodworcową. Stanowi ona również ważny łącznik dla pieszych z ul. Orną. Prace już się rozpoczęły, wykonawca  przystąpił między innymi do budowy zjazdów na posesje i chodnika – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Inwestycja będzie gotowa w grudniu tego roku. Na czas robót ul. Siewna jest zamknięta dla ruchu, mieszkańcy mają zapewnione dojście do posesji.

– W ramach prac, wykonawca wymieni nawierzchnię jezdni na kostkę przepuszczalną typu Aquaton. Dzięki temu mieszkańcy zyskają równą i bezpieczną drogę. Z kostki chodnikowej zbudowany zostanie również ciąg pieszy – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Rada Dzielnicy Wielki Kack przeznaczyła na to zadanie 1.120.000 zł ze środków inwestycyjnych dzielnicy na lata 2019-2023.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: