Akcja zima na drogach Gdyni

pług na ulicach Gdyni

Na ulicach Gdyni od wczoraj trwają działania służb miejskich, które nieustannie pracują aby zapewnić przejezdność wszystkich dróg i ciągów komunikacyjnych.

W akcji odśnieżania Głównego Układu Drogowego bierze udział 9 pojazdów specjalnych, do godzin porannych zużyto ok.150 ton soli drogowej. Pozostałe drogi III i IV kategorii odśnieża 13 pługo-posypywarek, w użyciu jest też 15 ciągników z osprzętem.

Utrzymujemy pełną mobilizację, gdyńskie drogi to ok. 400 km do odśnieżenia. Prosimy wszystkich kierowców o wyrozumiałość i ostrożność. Prognozuje się utrzymywanie opadu śniegu przy stopniowym spadku temperatury do godzin rannych w dniu jutrzejszym – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Odśnieżane są również jezdnie o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym, drogi rowerowe, chodniki oraz płatne miejsca postojowe w strefie Śródmiejskiej.

W ramach zimowego utrzymania ciągów pieszych od wczoraj zaangażowanych było 116 pracowników wykonawców, 23 ciągników z osprzętem i 20 samochodów dostawczych. Zużyto 69,5 t mieszanki piaskowo–solnej – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni

Działania wykonywane są na bieżąco, aktualnie nie dotarły do nas  informacje czy skargi związane z nieprawidłowym utrzymaniem jezdni czy pieszych ciągów komunikacyjnych będących w zarządzie ZDiZ.

Przypominamy, że Referat Planowania i Standaryzacji LIZUD przyjmuje zgłoszenia i interwencje mieszkańców dotyczące dodatkowych potrzeb odśnieżenia dróg gminnych, chodników czy ścieżek rowerowych oraz informacje o zagrożeniach na drogach lub informacje o utrudnieniach w komunikacji pod nr. tel. 725 269 686.

Zgłoszenia przyjmuje również dyżurny Straży Miejskiej pod nr. tel. 986.

Zgłoszenia dotyczące stanu Obwodnicy Trójmiasta przyjmuje Punkt Informacji Drogowej  gdańskiego oddziału GDDKiA tel. 19 111.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: