Aktywne przejścia dla pieszych na Dąbrowie już wkrótce

Znamy firmy, które zgłosiły swoje oferty na budowę oświetlenia w obrębie przejść dla pieszych w Gdyni Dąbrowie. Nowe oświetlenie to jeden z elementów tzw. inteligentnych „zebr”. Inwestycja będzie realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Obecne przejście dla pieszych przy ul. Sojowej

– To bardzo cenny projekt, który z pewnością poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu w tych lokalizacjach. Jego wnioskodawca – Pan Włodzimierz Karasek –  to mieszkaniec Dąbrowy i najlepiej zna potrzeby swojej dzielnicy. A o to właśnie chodzi w aktywnej partycypacji mieszkańców, którzy mogą inicjować ważne, miejskie inwestycje – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Aktywne przejścia dla pieszych powstaną w newralgicznych punktach Dąbrowy, w których natężenie ruchu pieszego i kołowego jest bardzo intensywne. Z tych przejść korzystają m.in. uczniowie pobliskiej szkoły, rodzice odprowadzający maluchy do przedszkoli czy pacjenci przychodni zdrowia. Dlatego też właśnie latarnie zlokalizowane przy tych przejściach zostaną wyposażone w czujniki reagujące na ruch. Czujnik ten wykrywa postać zbliżającą się do przejścia i zwiększa natężenie światła, które oświetla nie tylko „zebrę”, ale i przechodnia. To bezsprzecznie zwiększa bezpieczeństwo pieszych.

Przypomnijmy, że „aktywne” przejścia dla pieszych powstaną w następujących lokalizacjach:

  • Wiczlińska przy skrzyżowaniu z ul. Miętową,
  • Rdestowa przy skrzyżowaniu z ul. Lukrecjową,
  • Rdestowa przy skrzyżowaniu z ul. Sojową na wysokości Przychodni Zdrowia.

Całkowity koszt realizacji tej inwestycji to prawie 80 tys. złotych. Projekt wykona jedna z poniższych firm, które wczoraj zgłosiły swoje oferty:

  • MHB Polska Sp. z o.o. złożyła ofertę na 65 541,80 zł
  • Energa Oświetlenie Sp. z o.o. wyceniła wykonanie prac na kwotę 43 726,78 zł

Zgodnie z założonym harmonogramem robót, aktywne przejścia zostaną oddane do użytku mieszkańców pod koniec 2019 roku.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu