Apelujemy o szanowanie infrastruktury miejskiej

Uszkodzone ozdobne kule w Parku Centralnym // fot. M. Mielewski

Zdarzają się w różnych częściach Gdyni i uderzają przede wszystkim w mieszkańców. Mowa o aktach wandalizmu czyli celowych działaniach, które uszkadzają miejską infrastrukturę. Apelujemy o szanowanie sprzętów zabawowych czy siłowych, elementów małej architektury czy elementów dekoracyjnych w miejskiej przestrzeni.

W ostatnich dniach Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni odnotował kilka uszkodzeń w nowo otwartej trzeciej części Parku Centralnego. To graffiti na murkach na betonowych elementach w parku, drobne uszkodzenia sprzętów na placu zabaw czy mechaniczne uszkodzenia ozdobnych kuli.

Warto wiedzieć, ze teren parku jak i parkingu podziemnego jest monitorowany, a wszelkie akty wandalizmu – czyli celowe działania mające na celu uszkodzenie infrastruktury będą zgłaszane służbom.

Obraz z kamery w Parku Centralnym
Obraz z kamery w Parku Centralnym

Wspomniane uszkodzone kule umieszczone na terenie parku to elementy dekoracyjne, który nie służą do zabawy, wspinania się czy przepychania. Kule są obecnie zabezpieczone, następnie zostaną naprawione.

ogrodzone elementy dekoracyjne
Uszkodzone kule w Parku Centralnym // fot. ZDiZ

– Apelujemy o szanowanie miejskiej infrastruktury, która jest dobrem wspólnym i odpowiedzialne korzystanie z dostępnych w parkach czy siłowniach pod chmurką sprzętów i elementów małej architektury. Wszyscy chcemy korzystać ze sprawnych urządzeń zabawowych czy siłowych oraz spędzać miło czas w przyjaznej przestrzeni  – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Innym przykładem jest udostępniony na początku wakacji park kieszonkowy zlokalizowany na końcu ulicy Profesora Kazimierza Demela, gdzie odnotowaliśmy akty wandalizmu takie jak graffiti na elementach małej architektury.

W ostatnim czasie ZDiZ odebrał również kilka zgłoszeń dotyczących między innymi uszkodzeń na terenie ostatnio otwartego skweru między ulicami Cylkowskiego, Powstania Wielkopolskiego i Boh. Starówki Warszawskiej.

– Zgłoszenia dotyczyły celowych uszkodzeń sprzętów zabawowych. Takie sytuacje są na bieżąco wyjaśniane przez pracowników, którzy udają się w teren – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni – Apelujemy o szanowanie miejskiej infrastruktury, która w wielu przypadkach jest efektem starań i działań samych mieszkańców – w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego czy środków Rad Dzielnic – dodaje dyrektor ZDiZ.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: