Informacja dot. utrzymania czystości terenów PKP na obszarze Gdyni
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

Gdynia_1-10.05.2012

Informujemy, że w dniu 30.03.2012 r., w siedzibie ZDiZ odbyło się spotkanie dotyczące utrzymania czystości terenów PKP na obszarze miasta. W_spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ZDiZ, Straży Miejskiej oraz spółek PKP, odpowiedzialnych za utrzymanie czystości na zarządzanych przez nich terenach.

ZDiZ przedstawił spostrzeżenia dotyczące stanu czystości terenów kolejowych na obszarze Gdyni, w oparciu o kilkuletnie obserwacje, wizje w terenie przeprowadzone w miesiącu marcu br. oraz zgłoszenia mieszkańców Miasta. Przedstawiciele spółek kolejowych przekazali informacje o podjętych i_planowanych działaniach, mających na celu poprawę stanu czystości terenów, pozostających w ich zarządzie. Zwrócono także uwagę na konieczność współdziałania Straży Miejskiej i Straży Ochrony Kolei w zakresie zapobiegania zanieczyszczeniu odpadami terenów kolejowych oraz identyfikacji zaśmieconych miejsc.

W trakcie spotkania przedstawiciele ZDiZ i spółek PKP ustalili, że większość prac, polegających na oczyszczeniu terenów kolejowych z odpadów i pozostałości po robotach budowlanych zostanie wykonanych do dnia 16 maja 2012r. Na ten dzień zaplanowane zostało kolejne spotkanie ZDiZ, Straży Miejskiej i spółek kolejowych, w celu wspólnej oceny zrealizowanych działań porządkowych. Ewentualne poprawki i prace uzupełniające zostaną wykonane w ostatecznym terminie do dnia 1 czerwca br. Ustalono, że w pierwszej kolejności uprzątnięte zostaną tereny wzdłuż torowisk obsługujących ruch pasażerski (priorytetem jest dojazd do stacji Gdynia Główna), w następnym etapie - pozostałe tereny PKP. W miarę możliwości spółki PKP będą także podejmować działania w zakresie usuwania graffiti z obiektów kolejowych. W planowanym spotkaniu przewidziano udział przedstawicieli SOK.

<- Powrót