Pieszo do szkoły
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

NEW EMPLOYEES Jedna z części naszych kampanii marketingowych realizowanych w ramach projektu SEGMENT została skierowana do rodziców, którzy odprowadzają dzieci (z I i II klas szkół podstawowych) do szkoły pieszo.

Naszą kampanię „Pieszo do szkoły” przeprowadzamy w 6 szkołach podstawowych w Gdyni:

  1. SP nr 31 przy ul. Chylońskiej 227
  2. SP nr 26 przy ul. Tatrzańskiej 40
  3. SP nr 17 przy ul. Grabowo 12
  4. SP nr 6 przy ul. Cechowej 22
  5. SP nr 8 przy ul. Orłowskiej 27/33
  6. SP nr 20 przy ul. Starodworcowej 36

 

W tej części kampanii chcielibyśmy zachęcić do odprowadzania dzieci do szkoły zgodnie z naszym hasłem "Pieszo raz w tygodniu".

Przygotowaliśmy gadżety wspomagające bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły – breloczki
i kamizelki odblaskowe. Dla rodziców, którzy pieszo odprowadzają dzieci do szkoły będziemy mieć drobne upominki – w każdą środę przez dwa miesiące inne: kwiaty, herbatniki, kawę, herbatę lub czekoladki.

Aby zebrać dane ilu rodziców odprowadza dzieci do szkoły, chcielibyśmy przeprowadzić badania ankietowe przed szkołami – odpowiednio przygotowani ankieterzy zaproszą rodziców do udziału w krótkiej ankiecie. Każdy rodzic, który potwierdzi, że odprowadził dziecko do szkoły idąc pieszo, zostanie „nagrodzony” drobnym, sympatycznym upominkiem.

 

Badania ankietowe (wraz z rozdawaniem upominków) zostaną przeprowadzone w terminach

   SP 31, SP 26, SP 17 – 9, 16, 23, 30 maja br.,

        SP 6, SP 8, SP 20 – 23, 30 maja, 6, 13 czerwca br.

 

O naszej kampanii będzie informował plakat "Pieszo do szkoły" wykorzystujący główne hasło „Nie bądź korek, zgaś motorek”.

Został zaprojektowany z dużą ilością szczegółów i napisów, aby zwrócić uwagę, zachęcić do czytania, myślenia,zapamiętywania i działania.   

 

Wszystkie pierwsze klasy szkół podstawowych biorących udział w naszej kampanii otrzymają plakat „Drzewko” o rozmiarze B1. Cały plakat jest bardzo kolorowy - z wyjątkiem drzewa szarego z powodu zanieczyszczeń. Dzieci, które chodzą pieszo do szkoły, pomogą sprawić, aby drzewko również stało się „żywe” naklejając codziennie nieduże naklejki w zielonym i brązowym kolorze.

Za każdy dzień, w którym dziecko przyjedzie do szkoły pieszo, otrzyma naklejkę do przyklejenia na plakacie. To zachęci do myślenia o wpływie CO2 ma na nasze środowisko naturalne i zastanowienia się, co można zrobić, aby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska.

 

Dzieci, które będą brały udział w kampanii „Pieszo do szkoły” otrzymają atrakcyjne pudełka na kanapki z pozytywnym przekazem "Pieszo do szkoły", kamizelki i breloki odblaskowe.

 

 

 


Ankieta w SP nr 17 w Gdyni

 <- Powrót