Nowe stojaki rowerowe w Śródmieściu. Pomóż wskazać lokalizację.
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

stojak rowerowy

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni planuje jeszcze w obecnym, 2012 roku ustawienie nowych stojaków rowerowych na obszarze Śródmieścia Gdyni. Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Gdyni, dr.Wojciecha Szczurka będzie to model w kształcie trapezu - stojak, do którego w bezpieczny sposób można przypiąć dwa rowery za pomocą najskuteczniejszych zabezpieczeń (u-lock lub stalowy łańcuch).

Liczba ustawianych stojaków zależeć będzie przede wszystkim od zapotrzebowania rowerzystów. Wielu z nich z pewnością wie, w którym miejscu należy je ustawić.  Zdajemy sobie również sprawę z.faktu, iż wiele osób, które mogłyby odbywać swoje podróże rowerem nie robią tego m.in. z braku możliwości bezpiecznego pozostawienia swojego pojazdu na postoju. Z tego powodu Zarząd Dróg i Zieleni wraz z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Gdyni ds. komunikacji rowerowej, Panem Radnym Zygmuntem Zmuda Trzebiatowskim oraz zaproszonym do współpracy Stowarzyszeniem "Rowerowa Gdynia", proszą wszystkich zainteresowanych o wskazanie przybliżonej lokalizacji stojaków.

Jak zgłosić lokalizację?

Zgłoszenia przybliżonej lokalizacji można dokonać na dwa różne sposoby:

- Za pomocą ogólnodostępnego narzędzia internetowego (konieczne jest aktywne konto google) dostępnego po kliknięciu -> link.
Po włączeniu edycji na zakładce po lewej stronie, za pomoca narzędziaZaznw lewym górnym rogu obszaru roboczego należy wskazać miejsce na mapie. W tytule wpisać należy pobliski obiekt, adres lub miejsce docelowe, a.w.opisie liczbę potrzebnych wg Państwa stanowisk (liczba parzysta).


- Za pomocą wiadomości e-mail na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w temacie wpisując "Stojaki"

Prosimy o przestrzeganie dość prostych zasad:

1. Stojaki o których mowa, mogą być zamontowane tylko na terenach ogólnodostępnych i zarządzanych przez ZDiZ. Prosimy zatem nie nadsyłać propozycji lokalizacji w podwórkach kamienic, przy blokach spółdzielni mieszkaniowych, lub w miejscach do których prowadzą zamykane bramy.
2. Należy zaokrąglić ilość proponowanych stanowisk do liczby parzystej (1 stojak = 2 stanowiska).
3. Należy opisać miejsce (można dołączyć fotografię okolicy).
4. Warto podać ogólne powody, dla których uważacie Państwo, że stojak rowerowy przyda się właśnie w proponowanym przez Państwa miejscu.

Akcja zbierania propozycji zostanie zakończona 30 lipca 2012 r. Urzędnik na stanowisku ds. komunikacji rowerowej - Pan Rafał Studziński dokona weryfikacji wszystkich propozycji i wyboru dokładnej lokalizacji w uzgodnieniu z innymi komórkami Zarządu. Ustawienie stojaków jest planowane częściowo w bieżącym, jak i w kolenym, 2013 roku.

<- Powrót