Strefa Płatnego Parkowania w Gdyni - szerzej
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

Strefa Płatnego Parkowania

Od 2 listopada 2011 zmieniają się granice Strefy Płatnego Parkowania w Gdyni. Została ona poszerzona o ul. Tadeusza Wendy i Świętego Piotra, al. Marsz. Piłsudskiego do Placu I Brygady Pancernej i ul. Krasickiego oraz Kamienną Górę – na wniosek mieszkańców tej dzielnicy.
_
Przy włączonych do strefy ulicach zamontowano 26 parkomatów solarnych służących wyłącznie do kupowania jednorazowych biletów i jeden elektryczny, który m.in. wydaje resztę. Znajduje się on przy ul. Mickiewicza na Kamiennej Górze (niedaleko restauracji Rodizio El Toro).

Granice SPP rozszerzono na podstawie zmiany uchwały Rady Miasta Gdyni z 27 lutego 2008 r. dotyczącej funkcjonowania strefy płatnego parkowania na terenie Gdyni. Pozostałe zapisy pozostają bez zmian. Również opłaty za jednorazowe parkowanie oraz ceny abonamentów nie zostają zmienione.

Gdyńskie opłaty za parkowanie są najniższe w kraju. W dodatku Gdynia jako jedno z nielicznych miast nie pobiera ich w soboty.
Płacić można także poprzez sms, korzystając z ogólnokrajowego systemu, dostępnego również w największych polskich miastach – Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. W Gdyni z takiego rozwiązania korzysta 4 tysiące użytkowników. 

Wszelkie informacje o Strefie Płatnego Parkowania w Gdyni znajdują się na stronie internetowej: www.sppgdynia.pl.

<- Powrót