Warsztaty z doskonalenia jazdy rowerem po raz pierwszy w Gdyni
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

Dla tych, którzy nie czują się na jezdni komfortowo lub nie mają pewności jak powinna wyglądać zgodna z prawem i.bezpieczna jazda rowerem, 19 września 2012 r. zorganizowano w Gdyni  po raz pierwszy "Warsztaty z doskonalenia jazdy rowerem". Organizatorem warsztatów był Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rowerowa Gdynia.

Program warsztatów obejmował:  seminarium, podczas którego zostały przeprowadzone wykłady w zakresie zagadnień takich jak: obowiązkowe wyposażenie roweru i jego wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego; dodatkowe wyposażenie roweru i rowerzysty - fakty i mity; obowiązujące przepisy Prawo o Ruchu Drogowym - pierwszeństwo, wybór strony pasa ruchu, zmiana kierunku ruchu, wyprzedzanie pojazdów, piesi; analiza trasy przejazdu oraz  przejazd rowerowy, który  przebiegał ulicami Śródmieścia Gdyni.

 <

ico_ro

Na zakończenie warsztatów omówiono takie tematy jak: zachowanie rowerzysty na różnych częściach drogi - analiza prawidłowych i błędnych zachowań na podstawie materiału video, parkowanie roweru, bezpieczne zapięcia.gdynia_logo gdynia_rowerowa edbs

za gdynia.pl<- Powrót