Zmiana organizacji ruchu - okolice stadionu przy ul. Olimpijskiej
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

znak3Informujemy, że w sobotę 10 listopada 2012 r. w związku z zaplanowanym na godz. 1730 meczem pomiędzy Arką Gdynia a Dolcam Ząbki  na Stadionie Piłkarskim w Gdyni przy  ul..Olimpijskiej 5/9 przewidywane są następujące zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu drogowego:

•    na około 3h przed rozpoczęciem meczu wyłączona z ruchu kołowego zostanie strefa obejmująca ulice: Olimpijską, część Sportowej (od skrzyżowania z K. Górskiego w stronę Olimpijskiej) i Wileńskiej (od zjazdu na parking przy Hali Sportowo – Widowiskowej w kierunku skrzyżowania z Olimpijską) – w strefie tej obowiązywać będzie ruch pieszy,
•   około 2 h przed meczem wyłączona z ruchu zostanie również ul. Małokacka (od skrzyżowania z ul. Konwaliową na Witominie w kierunku Redłowa) i fragment ul. Stryjskiej (od skrzyżowania z ul. Halicką w stronę Witomina) – w_rezultacie nie będzie możliwości przejazdu w relacji: Witomino – Redłowo/Mały Kack i Redłowo/Mały Kack - Witomino. Na czas wprowadzanych zmian (tj. około czterech - pięciu godzin), kierowców prosimy o jazdę w ww. relacjach przy wykorzystaniu tras alternatywnych, a więc:

        -ul. Rolniczą, Kielecką, Drogą Gdyńską/Al. Zwycięstwa lub
        -ul. Chwarznieńską, Obwodnicą Trójmiasta, ul. Chwaszczyńską i Wielkopolską.

Wszystkie osoby planujące przyjazd na mecz Arka Gdynia- Flota Świnoujście zachęcamy do korzystania z usług Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz PKP Szybkiej Kolei Miejskiej. Ruch autobusów (linie: W, 192 i 700) w ciągu ulic: Stryjskiej i Małokackiej zostanie utrzymany przez cały czas trwania imprezy sportowej. Ponadto, ze względu na zamknięcie dla ruchu kołowego strefy ulic: Olimpijskiej wraz z fragmentami ul. Sportowej  i Wileńskiej, a także brak możliwości wjazdu do ww. strefy od strony skrzyżowania ul. Stryjskiej z ul. Halicką, łatwą i wygodną alternatywą będzie możliwość dojścia ul. Olimpijską od strony północnej oraz  Stryjską  od stacji SKM Gdynia Redłowo wprost do głównego wejścia na Stadion.

Kibiców zamierzających dotrzeć na mecz własnymi samochodami prosimy o korzystanie z parkingów zlokalizowanych pomiędzy Halą Sportowo-Widowiskową a Centrum Handlowym Wzgórze oraz strefy przeznaczonej na potrzeby postoju pojazdów na zamkniętej ul. Małokackiej.

Dotarcie samochodem do strefy postoju na ul. Małokackiej będzie możliwe tylko od strony Witomina (jadąc ulicą Rolniczą lub Chwarznieńską lub Wielkokacką  aż do skrzyżowania z ulicą Małokacką i dalej, tą ostatnią, w stronę Redłowa). Nie będzie jednak możliwości przejazdu od strony Witomina w bezpośrednie sąsiedztwo Stadionu, tj. na ulicę Olimpijską i Stryjską.

Po zakończonym meczu wyjazd z obszaru tymczasowo zamkniętej ul. Małokackiej możliwy będzie wyłącznie w stronę skrzyżowania ulic: Małokackiej, Rolniczej, Chwarznieńskiej i Wielkokackiej. Nieograniczony ruch pojazdów na ulicach: Małokackiej, Stryjskiej, Olimpijskiej, Sportowej i Wileńskiej zostanie przywrócony w ciągu około pół godziny po skończonym meczu.


Jednocześnie ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich uczestników imprezy na stadionie prosimy o stosowanie się do wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy  funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej i służb porządkowych organizatora.

<- Powrót