Ogłoszenie wyników konkursu - luty
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

konkurs_luty_3Z wielką przyjemnością, ogłaszamy wyniki II odsłony konkursu dla posiadaczy biletów okresowych na środki transportu publicznego na terenie Gdyni.

Zagadnienia związane z dostosowaniem infrastruktury transportowej do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się (w tym osób niepełnosprawnych, starszych, podróżujących z wózkiem dziecięcym czy dużym bagażem) są bardzo istotnym aspektem kształtowania dostępnej przestrzeni miejskiej. Dlatego też Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni postanowił w ramach konkursu w lutym zapytać mieszkańców Gdyni o ich propozycje rozwiązań w ww. zakresie.

Mieszkańcy Gdyni, którzy wzięli udział w konkursie wykazali się pomysłowością i kreatywnością a zaproponowane przez nich rozwiązania uwzględniają potrzeby każdego pasażera.

Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów:
I miejsce zajęła Pani Kamila Radzimowska
II miejsce zajął Pan Michał Blewąska
III miejsce zajęła Pani Aleksandra Barańska


Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród!

Udogodnienia proponowane przez uczestników konkursu to w szczególności rozwiązania infrastrukturalne oraz dotyczące informacji pasażerskiej. Mieszkańcy Gdyni bardzo często wskazywali na istotność dostosowania rozwiązań zarówno do potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych, turystów jak i obcokrajowców. Najczęściej wskazywane przez uczestników i najciekawsze udogodnienia to m.in.:
•    umieszczenie na terenie wiaty przystankowej mapy z trasami autobusów, przystankami oraz granicami taryfowymi,

konkurs_luty_1

•    obniżenie tablic z rozkładem jazdy,
•    zawieszenie rozkładu jazdy nie tylko wewnątrz wiaty, ale również na zewnątrz,
•    oświetlenie tablic z rozkładem jazdy oraz wiat przystankowych,
•    umieszczenie zegara w wiacie, tak aby ułatwić pasażerom sprawdzanie rozkładu jazdy,
•    wprowadzenie nazw przystanków pochodzących nie tylko od nazw ulic, ale również od charakterystycznych miejsc i instytucji znajdujących się w pobliżu np. Akademia Marynarki Wojennej czy Pogotowie Ratunkowe Centrum,
•    umieszczenie poręczy, które ułatwiłyby wstawanie oraz siadanie na ławce w wiatach przystankowych. Takie rozwiązanie byłoby w szczególności pomocne osobom starszym oraz o ograniczonych możliwościach poruszania się,
•    zamontowanie osłon na wiatach przystankowych chroniących przez wiatrem i opadami,
•    przebudowa zatok autobusowych w taki sposób, aby możliwe było zredukowanie wysokości oraz odległości pomiędzy chodnikiem a podłogą autobusu,
•    zastosowanie fakturowych płyt chodnikowych na krawędzi przystanku oraz na styku chodnika i dróg rowerowych przebiegających w pobliżu przystanku autobusowego,

konkurs_luty_2

•    wprowadzenie automatów biletowych,
•    wprowadzenie systemu informacji pasażerskiej (informacja wizualna i głosowa zarówno w języku polskim jak i w językach obcych).

Chętnym do wzięcia udziału w konkursie w kolejnych miesiącach przypominamy, iż nagrodami w konkursie są upominki o równowartości 150, 100 i 50 zł brutto. W puli nagród znajdują się: czytniki e-book, plecaki, lunchbox, gry planszowe, pióra, długopisy Parker i wiele innych.

Kolejne zadanie konkursowe ogłosimy już w piątek 1 marca 2013 r.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gdyni posiadających bilet okresowy na środki transportu publicznego do wzięcia udziału w konkursie!

<- Powrót