Zmiana organizacji ruchu - okolice stadionu przy ul. Olimpijskiej
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

znak3Informujemy, że w czwartek 28 marca 2013 r. z powodu odbywającego się  o godz. 1900 na Stadionie Piłkarskim w Gdyni przy  ul. Olimpijskiej 5/9 meczu Arki Gdynia z Kolejarzem Stróże przewidywane są następujące zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu drogowego:

·   na około 3h przed rozpoczęciem meczu wyłączona z ruchu kołowego zostanie strefa obejmująca ulice: Olimpijską, część Sportowej (od skrzyżowania z K. Górskiego w stronę Olimpijskiej) i Wileńskiej (od zjazdu na parking przy Hali Sportowo – Widowiskowej w kierunku skrzyżowania z Olimpijską) – w strefie tej obowiązywać będzie ruch pieszy,

·   2h przed meczem wyłączona z ruchu zostanie również   ul. Małokacka (od skrzyżowania z ul. Konwaliową na Witominie  w kierunku Redłowa) i fragment ul. Stryjskiej (od skrzyżowania z ul. Halicką w stronę Witomina) – w rezultacie nie będzie możliwości przejazdu w relacji: Witomino – Redłowo/Mały Kack i Redłowo/Mały Kack - Witomino. Na czas wprowadzanych zmian (tj. około czterech - pięciu godzin), kierowców prosimy o jazdę w ww. relacjach przy wykorzystaniu tras alternatywnych, a więc:

                 -ul. Rolniczą, Kielecką, Drogą Gdyńską/Al. Zwycięstwa lub

                 -ul. Chwarznieńską, Obwodnicą Trójmiasta, ul. Chwaszczyńską i Wielkopolską.

               
Wszystkich kibiców planujących przyjazd na ww. mecz zachęcamy do korzystania z usług Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz PKP Szybkiej Kolei Miejskiej. Z uwagi na zamknięcie dla ruchu pojazdów samochodowych strefy ulic: Olimpijskiej wraz z fragmentami ul. Sportowej i Wileńskiej, a także brak możliwości wjazdu do ww. strefy od strony skrzyżowania ul. Stryjskiej z ul. Halicką, łatwym i wygodnym sposobem dotarcia na miejsce będzie możliwość dojścia ul. Olimpijską od strony parkingów zlokalizowanych przy C.H.Wzgórze oraz  ul. Stryjską  od stacji SKM Gdynia Redłowo wprost do głównego wejścia  na Stadion.

Osoby zamierzające dotrzeć na mecz własnymi samochodami prosimy o korzystanie z parkingów zlokalizowanych pomiędzy Halą Sportowo-Widowiskową a Centrum Handlowym Wzgórze oraz strefy tymczasowo przeznaczonej na potrzeby postoju pojazdów na zamkniętej  ul. Małokackiej.

          
Dotarcie samochodem do ww. strefy na ul. Małokackiej będzie możliwe tylko od strony Witomina (jadąc ulicami: Rolniczą, Chwarznieńską lub Wielkokacką  aż do skrzyżowania z ulicą Małokacką i dalej, tą ostatnią, w stronę Redłowa). Nie będzie jednak możliwości przejazdu od strony Witomina w bezpośrednie sąsiedztwo Stadionu, tj. na ulicę Olimpijską i Stryjską.

Po zakończonym meczu opuszczenie obszaru tymczasowo zamkniętej ul. Małokackiej możliwe będzie wyłącznie w stronę skrzyżowania ulic: Małokackiej, Rolniczej,  Chwarznieńskiej i Wielkokackiej.

 
Nieograniczony ruch pojazdów na ulicach: Małokackiej, Stryjskiej, Olimpijskiej, Sportowej i Wileńskiej zostanie przywrócony w ciągu około godziny po zakończonym meczu. 

Jednocześnie ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich kibiców prosimy o stosowanie się do wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy  funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej i służb porządkowych organizatora.

<- Powrót