Bawimy się! Nowe place zabaw #wGdyni

Będzie gdzie się bawić w Gdyni – aż trzy place zabaw w różnych dzielnicach przejdą w najbliższych miesiącach duże metamorfozy. Najmłodsi będą mogli spędzać wolny czas korzystając z nowych urządzeń przy ul. Zbożowej, Błękitnej i Korczaka. To m.in. piaskownice, bujaki, huśtawki i trampoliny!

Trwają procedury związane z realizacją trzech placów zabaw w różnych miejscach – w Cisowej, na Oksywiu i w Redłowie. To projekty, które swoimi głosami wybrali sami mieszkańcy podczas głosowania w ramach poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego. Place doczekają się dużej przebudowy i zyskają nowe urządzenia do zabawy.

– To kolejne inwestycje, które ruszają z inicjatywy samych mieszkańców i już niedługo dadzą im możliwość dobrego spędzania wolnego czasu z dziećmi. Głosy w Budżecie Obywatelskim skutecznie wskazały miejsca, na których przebudowę gdynianie w swojej okolicy czekają najbardziej – zaznacza wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, Marek Łucyk. – Kolejne trzy place zabaw będą miały nowoczesny i bezpieczny sprzęt dla najmłodszych, a my podczas projektowania zwróciliśmy też uwagę na to, aby były dostępne dla każdego – dodaje.

Integracyjnie na Oksywiu

Jako pierwszy zostanie wyremontowany plac zabaw przy ul. Błękitnej. Gdynianie z Oksywia wybrali go w ubiegłorocznej edycji BO.

Z założenia ma pełnić rolę placu integracyjnego, dającego możliwość zabawy dzieciom w różnym wieku. Na początku czerwca podpisano umowę z wykonawcą, a prace mają zakończyć się do września. Na miejscu pojawią się nawiązujące do morskiego klimatu piaskownica, bujaki i huśtawka, do tego też trampolina, karuzela, kolejka czy podwórkowa gra w klasy. Całkowity koszt to blisko 300 000 złotych.

Z podziałem na strefy

Remontu doczeka się też plac zabaw przy ul. Zbożowej w Cisowej – to projekt, który pod szyldem „Cisowa Playground III” wygrał głosowanie w Budżecie Obywatelskim w 2017 roku.

Plac powstanie w miejscu obecnego, zlokalizowanego w pobliżu ul. Zbożowej 6. Sprzęty będą pogrupowane w dwie strefy, Malucha i Starszaka. Rozwiązanie pozwoli oddzielić strefy do zabaw spokojnych oraz strefę zabaw aktywnych. W ramach przebudowy pojawi się m.in. nowa piaskownica, stolik do zabaw z piaskiem, bujaki i huśtawki, trampolina ziemna oraz tzw. linarium, czyli miniaturowa wersja parku linowego. Przy placu zamontowany zostanie też stół do piłkarzyków, a sprzęty zostaną zamontowane tak, aby umożliwić zabawę również dzieciom z niepełnosprawnościami.

Aktualnie trwa analizowanie i weryfikowanie czterech ofert, które złożyli wykonawcy startujący w przetargu. Koszt zamówienia oszacowano na nieco ponad 300 tysięcy złotych.

Dla przedszkolaków z Redłowa

Nowe miejsce do zabaw już niedługo pojawi się też przy Przedszkolu nr 24 na ul. Korczaka. W Redłowie plac zabaw to także inicjatywa mieszkańców, która wygrała w Budżecie Obywatelskim – w edycji 2017. Na początku czerwca podpisano już umowę z firmą FB-Jelcz, która zajmie się przebudową. Całość będzie kosztować blisko 260 tysięcy złotych, a prace mają zakończyć się w październiku.

Na tym placu, oprócz piaskownicy, bujaków i huśtawki zamontowane zostaną też zjeżdżalnie, panele edukacyjne, domek z tunelem czy gra podwórkowa „naśladuj mnie”. Projekt jest przygotowany głównie pod potrzeby dzieci w wieku od 3 do 4 lat.

za: gdynia.pl

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu