Będzie nowa atrakcja przy ul. Borowikowej

Grafika pokazująca, gdzie zostanie wybudowana "tyrolka" // mat.pras. #dzielnicewGdyni

Najmłodsi mieszkańcy Pustek Cisowskich- Demptowa już niedługo będą mieli do dyspozycji fantastyczną plenerową atrakcję. Dzięki środkom finansowym z Budżetu Obywatelskiego popularna górka przy ul. Borowikowej zostanie wyposażona w 20-metrowy zjazd linowy. Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni właśnie ogłosił przetarg na wykonanie tej inwestycji.

Budowa tzw. tyrolki jest drugą częścią projektu mieszkanki i zarazem przewodniczącej Rady Dzielnicy Pustki Cisowskie- Demptowo. Pani Emilia Rogała jest autorką wielu udanych i już wdrożonych zadań z Budżetu Obywatelskiego. Jej projekty dotyczą m.in. budowy i doposażania dzielnicowych miejsc sportu, zabaw i rekreacji, z których chętnie korzystają starsi i młodsi gdynianie.

– Mamy kolejne postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę dzielnicowej inwestycji dedykowanej najmłodszym mieszkańcom. Tym razem będzie to zjazd linowy, który powstanie w sąsiedztwie istniejącego placu zabaw i bloków mieszkalnych. Będzie to znakomite uzupełnienie tej zabawowej przestrzeni i z pewnością zachęci dzieci do spotkań i integracji na świeżym powietrzu. To szczególnie ważne w obecnej sytuacji nauki zdalnej. Każda forma ruchu jest bardzo wskazana, a nowa atrakcja przy ul. Borowikowej będzie idealnym miejscem aktywności – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Projekt tej inwestycji jest już gotowy. Uwzględnia on potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Dostęp do siedziska „tyrolki” będzie gwarantowała specjalna platforma. Z kolei utwardzona nawierzchnia gliniasto- żwirowa umożliwi dogodny dojazd osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Zjazd linowy ma spełniać wymagane normy i certyfikaty bezpieczeństwa. Ma być wykonany z materiałów odpornych na destrukcyjne działanie czynników atmosferycznych. 500-metrowy teren inwestycji zostanie również wyposażony w ławkę z podłokietnikami i oparciem, kosz na odpady oraz tablicę z regulaminem.

– Kolejna gdyńska dzielnica zyska nowoczesną infrastrukturę zabawową. Tym razem środki z Budżetu Obywatelskiego stworzą nową jakość zabawy w międzyblokowej przestrzeni na Pustkach Cisowskich- Demptowie. Mieszkańcy chętnie oddają głosy na tego typu zadania, ponieważ dostrzegają ich potencjał. Plenerowe atrakcje nie tylko wzbogacają przestrzeń dzielnicy, ale nadają im ważne społeczne funkcje. Wspólna zabawa integruje nie tylko maluchy, ale też sprzyja budowaniu społecznych więzi między dorosłymi mieszkańcami – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

To zadanie koordynują inżynierowie z Referatu Małej Architektury Miejskiej w gdyńskim Zarządzie Dróg i Zieleni. Otwarcie ofert na budowę „tyrolki” nastąpi 19 marca br. o godz. 14:00.

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu