Będzie remont nawierzchni ul. płk. Dąbka

Fragment ul. Dąbka, który będzie remontowany // fot. ZDiZ

Cztery firm chcą przeprowadzić remont odcinka ul. płk. Dąbka. To dobre informacje dla mieszkańców północnych dzielnic Gdyni, którzy podróżują tą ulicą do pracy lub szkoły. W ramach prac zostanie wyremontowany najbardziej wysłużony fragment jezdni na całej szerokości. Zarząd Dróg i Zieleni prowadzi analizę złożonych ofert.

Ulica płk. Dąbka jest jedną z najdłuższych i najbardziej uczęszczanych arterii drogowych na północy Gdyni. Odbywa się tu bardzo intensywny ruch wielu linii autobusowych, które oferują popularne połączenie m.in. do centrum oraz innych dzielnic. Wzdłuż ulicy zlokalizowane są nie tylko bloki mieszkalne, punkty usługowe, ale i placówki edukacyjne. I właśnie na wysokości jednej z nich, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, będą prowadzone prace remontowe nawierzchni. Roboty obejmą odcinek do numeru 232.

– Otrzymaliśmy cztery bardzo korzystne oferty. Kwotowo wszystkie są poniżej szacowanego przez nas budżetu. To bardzo dobry prognostyk na wyłonienie wykonawcy remontu. Chcemy szybko i sprawnie poprawić standard na 550-metrowym odcinku ulicy płk. Dąbka. Dzięki temu kierowcy indywidualni i pasażerowie komunikacji zbiorowej będą mogli jeszcze w tym roku korzystać z bezpiecznej i równej nawierzchni – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W przetargu wpłynęły następujące oferty brutto:

– Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. – 409 323,09 zł

– Usługi Transportowe Adam Chlechowicz – 525 850,34 zł

– Colas Polska Sp. z o.o. – 506 961,74 zł

– Kruszywo Sp. z o.o. – 467 733,76 zł

Warto zaznaczyć, że o remont tego fragmentu ulicy płk. Dąbka wnioskowali radni dzielnicy. Finalnie Rada Dzielnicy Obłuże przeznaczyła na realizację tego zadania ok. 230 tysięcy złotych. Pozostała część kwoty będzie pochodziła z budżetu miasta.

Zakres robót ma objąć m.in.:

– frezowanie nawierzchni bitumicznej

– czyszczenie mechaniczne nawierzchni bitumicznej

– wykonanie dwóch nawierzchni

– ułożenie warstwy przeciwspękaniowej z siatki bituminowanej

– utwardzenie i uzupełnienie pobocza

– ustawienie znaków ” skrajnia” dla drzew

Po podpisaniu umowy, wyłoniony wykonawca będzie zobligowany do przeprowadzenia remontu w 20 dni kalendarzowych.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: