Bezpiecznie i nowocześnie na karwińskim placu zabaw

Zestaw integracyjny na placu zabaw przy ul. Korzennej 7

Plac zabaw przy ulicy Korzennej 7 przeszedł spektakularną metamorfozę. Teraz najmłodsi mieszkańcy Karwin mają do dyspozycji nowe fantastyczne miejsce spotkań i integracji. A co najważniejsze wyposażenie placu nie tylko zachęca do zabawy, ale spełnia też restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa.

Stan urządzeń zabawowych na osiedlowym placu zabaw od dawna budził niepokój rodziców. Nie zachęcał także dzieci do spędzania tam wolnego czasu. Dlatego też zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Karwiny zwrócił się do miasta o wsparcie w modernizacji tego miejsca. W ramach porozumienia gdyński Zarząd Dróg i Zieleni zajął się dostawą oraz montażem urządzeń o łącznej wartości prawie 250 tysięcy złotych. Pozostałą część sfinansowała Spółdzielnia Mieszkaniowa Karwiny.

Cieszy mnie, że udało się zrealizować plac, którego oczekiwali mieszkańcy. Warto przypomnieć, że był kilkukrotnie zgłaszany w ramach Budżetu Obywatelskiego, otrzymywał dużo głosów, ale nie udawało mu się wygrać rywalizacji z innymi projektami w dzielnicy. Dlatego wspólnie z prezesem Zbigniewem Szymańskim, Zarządem i Radą Nadzorczą Spółdzielni Mieszkaniowej Karwiny podjęliśmy współpracę w realizacji tego przedsięwzięcia. Dzięki środkom z dwóch źródeł, mieszkańcy dzielnicy mają nowoczesny, piękny i bezpieczny plac zabaw dostosowany zarówno do potrzeb maluchów, jak i nieco starszych dzieci– tłumaczy Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Gdyński ZDiZ zainstalował na placu m.in.  wielofunkcyjne zestawy, które umożliwiają wspólną zabawę i integrację oraz takie, które będą sprzyjać odpoczynkowi. Wszystkie urządzenia zostały zamontowane z zachowaniem tzw. bezpiecznych stref, a dodatkowo zamontowano je na nawierzchni trawiastej oraz piaskowej.

Urządzenia zabawowe na placu zabaw przy ulicy Korzennej/ fot. ZDiZ
Na placu można skorzystać z:

– zestawu zabawowego, integracyjnego wyposażonego m.in. w sklepik, urządzenia muzyczne, piaskownicę, trapy, zjeżdżalnię

– lokomotywy z wagonikiem

– zestawu domek z ławeczką, stolikiem i trapem wejściowym

– zestawu sprężynowców w kształcie lodzi połączonych siecią

– zestawu sprawnościowego ze zjeżdżalnią i pajęczyną poziomą

– straganu z wagą i stolikiem

– zestawu zabawowego, integracyjnego wyposażonego m.in we wciągarkę, piaskownicę, zjeżdżalnię

– trzech ławek dwustronnych imitujących żółwia, kameleona i plaster sera

– urządzenia imitującego pojazd kosmiczny

–  Urządzenia zabawowe, w oddanej do użytku części placu, dedykowane są najmłodszym gdynianom. Urządzenia te wykonane są z bezpiecznych i trwałych materiałów. Ponadto wyposażone są w elementy o zróżnicowanych i ciekawych funkcjach m.in. interaktywne panele edukacyjne – wyjaśnia inż. Urszula Kubicka – Formela, która nadzorowała tę inwestycję z ramienia ZDiZ.

O pozostałe urządzenia, znajdujące się w drugiej części placu, w postaci m.in. huśtawek, zjeżdżalni, piaskownicy, urządzeń sprawnościowych oraz elementów małej architektury (ławek z oparciami, koszy na śmieci, stojaków rowerowych) zadbała Spółdzielnia Mieszkaniowa Karwiny. Do niej też będzie należało utrzymanie zmodernizowanego placu.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu