Bezpiecznie i wygodnie ul. Harcerską

ul. Harcerska

Zakończył się remont nawierzchni ul. Harcerskiej. Prace objęły cały odcinek ulicy, od alei Zwycięstwa do ul. Legionów.

– Roboty drogowe zakończyły się w miniony weekend. Na całym odcinku ul Harcerskiej pojawiła się nowa i równa nawierzchnia, mieszkańcy mogą już korzystać z wyremontowanej drogi bez żadnych utrudnień  – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Prace na ul. Harcerskiej zostały przeprowadzone na odcinku od alei Zwycięstwa do ul. Legionów i polegały na frezowaniu starej nawierzchni i ułożeniu nowej.

– Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni wykonał roboty w ramach prac utrzymaniowych. Poza wymianą nawierzchni, przeprowadzona została również naprawa wpustów deszczowych. Przed nami jeszcze wymalowanie oznakowania poziomego, te prace są uzależnione od warunków pogodowych  – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Do 1 grudnia potrwa z kolei remont nawierzchni ul. Boisko. Na czas prac, wdrożony został ruch jednokierunkowy oraz obustronny zakaz zatrzymywania się i postoju. Roboty są realizowane przez ZDiZ w ramach prac utrzymaniowych.

Rozpoczął się remont ul. Boisko
Rozpoczął się remont ul. Boisko // fot. Marcin Mielewski ZDiZ

W grudniu zakończą się również prace polegające na modernizacji ul. Siewnej. Inwestycja zakłada wymianę nawierzchni jezdni oraz budowę chodnika. Zadanie jest realizowane ze środków inwestycyjnych Rady Dzielnicy Wielki Kack na lata 2019-2023. W przyszłym miesiącu zakończą się też trwające prace na Cmentarzu Wojennym w Redłowie. Na zlecenie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni powstają tam nowe alejki oraz nawierzchnia dwóch placów. Środki na ten cel, Miasto Gdynia otrzymała od Wojewody Pomorskiego.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: