Bezpieczniej na ul. Gryfa Pomorskiego

wyniesione przejście dla pieszych powstanie między innymi przy skrzyżowaniu ul Gryfa Pomorskiego z ul. Szefki

Na ul. Gryfa Pomorskiego w trzech lokalizacjach, powstają wyniesione przejścia dla pieszych. Prace realizuje Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Powstające wyniesione przejścia dla pieszych mają na celu uspokojenie ruchu kołowego. Aby bezpiecznie przejechać przez takie przejście, konieczne jest zredukowanie prędkości, co pozwala pieszym swobodnie i bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju – To kolejna inwestycja zwiększająca bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego w Wielkim Kacku, którą zainicjowali mieszkańcy – dodaje wiceprezydent.

Wyniesione przejścia dla pieszych powstaną:

  • przy ul. Gryfa Pomorskiego 79 (w pobliżu sklepu Merkus),
  • przy skrzyżowaniu ul. Gryfa Pomorskiego z ul. Lipową, Zwinisławy i Myśliwską (na wysokości budynku zlokalizowanego przy ul. Lipowej 15)
  • przy skrzyżowaniu ul Gryfa Pomorskiego z ul. Szefki.

– Przejścia zostaną zbudowane z kostki brukowej, następnie zostaną odpowiednio oznakowane. Przebudowana zostanie też kanalizacja deszczowa oraz sieć oświetleniowa. Prace już trwają, inwestycja będzie gotowa do końca sierpnia – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Prace są realizowane w ramach kolejnego etapu zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego 2020, przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Autorem projektu jest pan Kajetan Lewandowski. W ramach zadania powstało już oświetlenie wzdłuż ul. Starodworcowej, wyniesione przejścia dla pieszych na ul. Źródło Marii oraz progi zwalniające na ul. Górniczej.

– Bardzo cieszy nas to, że inwestycje służące poprawie bezpieczeństwa na stałe zagościły w projektach zgłaszanych do Budżetu Obywatelskiego w Gdyni. To pokazuje, jak istotne dla gdynian są projekty związane z bezpieczeństwem pieszych i uspokojeniem ruchu – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji

Budżet Obywatelski

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: