Bezpieczniej na ul. Witomińskiej

ul. Witomińska

Przy Cmentarzu Witomińskim powstanie wyniesione przejście dla pieszych. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego w tej okolicy. Ma to związek z tragicznym wypadkiem z udziałem pieszego, do którego doszło w tym miejscu na początku listopada.

Bezpieczeństwo naszych mieszkańców to sprawa priorytetowa. Systematycznie i od wielu lat podejmujemy działania, mające na celu zwiększanie komfortu pieszych. Dlatego na ul. Witomińskiej, nieopodal cmentarza powstanie wyniesione przejście. Takie rozwiązanie wymusi na kierowcach zredukowanie prędkości, co pozwoli pieszym użytkownikom ruchu drogowego swobodnie i bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Wyniesione przejście dla pieszych zostanie zbudowane z kostki brukowej, następnie zostanie odpowiednio oznakowane poziomo i pionowo. Koszt tych prac to około 40 tys. złotych. Wyniesione przejście dla pieszych na ul. Witomińskiej zostanie zrealizowane po okresie zimowym, w pierwszym kwartale przyszłego roku.

– Wyniesione przejścia dla pieszych, progi zwalniające czy doświetlanie przejść – wszystkie te działania prowadzimy, aby zwiększać bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ostatnim czasie, wspomniane elementy uspokojenia ruchu pojawiły się w różnych lokalizacjach Gdyni, to efekt realizacji inwestycji ze środków Rad Dzielnic czy z Budżetu Obywatelskiego – mówi Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.

Przykładem takich działań są wyniesione przejścia dla pieszych na ul. Gryfa Pomorskiego i na ul. Nałkowskiej czy progi zwalniające, między innymi na ul. Żurawiej.

 

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: