Chodnik na ul. Świętopełka wyremontowany

Wyremontowany chodnik na ul. Świętopełka w Orłowie //fot.ZDiZ

Mamy dobre informacje dla mieszkańców Orłowa. Prawie 80-cio metrowy fragment chodnika ulicy Świętopełka zyskał nową i równą nawierzchnię. Ta piesza inwestycja została zrealizowana na wniosek Rady Dzielnicy Orłowo. Remont koordynowali drogowcy z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Ulica Świętopełka znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie parku Kolibki i stanowi dogodne dojście m.in. do plaży czy Letniej Sceny Teatru Miejskiego. W sezonie wakacyjnym sporo turystów korzysta właśnie z tej ulicy w drodze do nadmorskich atrakcji Orłowa. Poza sezonem to głównie mieszkańcy, zlokalizowanych wzdłuż ulicy domów jednorodzinnych, korzystają z infrastruktury ulicy.

– Zakończyliśmy kolejny, dzielnicowy remont chodnika. Tym razem środki finansowe w wysokości prawie 55 tysięcy złotych zagwarantowała Rada Dzielnicy Orłowo. To świetny przykład współpracy na linii miasto – radni dzielnicowi. Dzięki wspólnym ustaleniom poprawiliśmy komfort i bezpieczeństwo pieszej komunikacji w tym rejonie Orłowa – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Drogowcy wyremontowali odcinek chodnika znajdujący się po lewej stronie ulicy. Prace były prowadzone od posesji przy ul. Świętopełka nr 52 w kierunku ul. Perkuna. Wyremontowany chodnik ma prawie 2 metry szerokości i wykonano go z kostki betonowej o wymiarach 20/20/8. Dodatkowo, na odcinku ok. 64 metrów, zostały ułożone nowe krawężniki.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: