Chodnik przy ul. Architektów gotowy

Wyremontowana nawierzchnia chodnika wzdłuż ul. Architektów, tabliczka z nazwą ulicy, płyty fakturowane // fot. ZDIZ

Kolejna piesza inwestycja została oddana do użytkowania. Skorzystają z niej przede wszystkim mieszkańcy Orłowa. Mowa o 260-metrowym odcinku chodnika na ulicy Architektów, który zyskał nowe płyty chodnikowe i obrzeża. Mieszkańcy tej ulicy mogą teraz wygodnie i komfortowo dotrzeć do swoich domów.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w tej części Orłowa przeprowadzono ważne drogowe remonty. Zmodernizowano ulicę Raciborską oraz ulicę Oficerską. Każda z tych ulic oferuje mieszkańcom nie tylko lepszy dojazd, ale równy i wygodny chodnik. Modernizacja gdyńskich ciągów pieszych realizowana jest zgodnie z księgą dostępności. Oznacza to, że priorytetem jest dostosowanie ich funkcjonalności do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 – Korzystamy ze sprzyjającej pogody i równolegle prowadzimy kilka „pieszych” inwestycji w różnych rejonach miasta. Zakończyliśmy modernizację chodnika na ulicy 3 Maja i na ulicy Architektów. Trwa przebudowa chodnika przy ulicy Warszawskiej. A jeszcze w październiku rozpoczniemy kolejne realizacje. Wybudujemy brakujący fragment chodnika na odcinku ulicy Puckiej w okolicy skrzyżowania z ulicą Unruga. Powstanie też fragment chodnika przy ulicy kard. Wyszyńskiego na Chwarznie-Wiczlinie. Każda taka modernizacja poprawia komfort komunikacji i estetykę naszych ciągów pieszych – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Remont chodnika ul. Architektów był bardzo oczekiwany przez mieszkańców.  Wcześniej na lewym fragmencie ulicy Architektów funkcjonowała nawierzchnia z płyt betonowych. Teraz na odcinku o długości 260 metrów została położona nawierzchnia z kostki betonowej o wymiarach 20×20 cm. Dodatkowym elementem są obrzeża, które oddzielają chodnik od zieleńców. Nowy chodnik ma szerokość 160 centymetrów. Ta szerokość umożliwia komfortowy ruch zarówno pieszym, jak i osobom poruszającym się np. na wózkach inwalidzkich. Dodatkowo w rejonie skrzyżowania z ulicą Wrocławską znajdują się specjalne płyty funkcyjne.

– Każdy remont chodnika spotyka się z dużym entuzjazmem mieszkańców. Dbamy więc o to, aby nowe ciągi piesze były estetyczne i spełniały nasze gdyńskie standardy dostępności. Zmodernizowane chodniki zapewniają zatem komfortowe przejście również osobom z niepełnosprawnościami czy opiekunom z wózkami dziecięcymi. Nowo wyremontowany chodnik przy orłowskiej ulicy Architektów uwzględnia wszystkie powyższe kryteria oferując pieszym mieszkańcom bezpieczną komunikację w ich najbliższym otoczeniu – podkreśla Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta.

Wszystkie powyższe remonty chodników nadzorowane są przez zespół inżynierów z Referatu Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynieryjnych w gdyńskim Zarządzie Dróg i Zieleni.

Koszt realizacji tego zadania to prawie 220 000 złotych.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu