Ciąg dalszy zmian na ul.10 Lutego

Kolaż zdjęć: prace budowlane na odcinku ul. 10 Lutego // fot.ZDiZ

Kolejny fragment ulicy 10 Lutego przechodzi metamorfozę. Trwają prace na odcinku sąsiadującym z budynkiem Poczty Polskiej, pomiędzy ulicami Władysława IV a Zygmunta Augusta. W efekcie robót piesi zyskają równy i wygodny chodnik oraz ławki. Nie zabraknie zieleni oraz stojaków rowerowych. Powstanie też kolejny fragment ścieżki rowerowej.

– Rozpoczęliśmy kolejny etap prac modernizacyjnych w ramach KLIMATYcznego Centrum. Tym razem remontujemy 70-metrowy chodnik wzdłuż budynku Poczty Polskiej. Oprócz nowych płyt chodnikowych pojawią się tu ławki, kosze na odpady i nowe stojaki rowerowe. Będzie to kontynuacja zmian przeprowadzonych na wcześniejszych odcinkach ul. 10 Lutego. Zadbamy też o nasadzenia, które wpasują się w klimat ulicy. Już w pierwszej połowie czerwca udostępnimy odnowiony ciąg rowerzystom oraz pieszym – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Wyremontowany fragment zyska, ważną dla amatorów jednośladów, ścieżkę rowerową o łącznej powierzchni 90 m2. Chodnik o powierzchni prawie 460 m2 zostanie wyposażony m.in. w płyty fakturowane. Są one niezwykle pomocne dla osób niewidomych i niedowidzących. Zgodnie ze standardem płyty te zostaną umieszczone przy dojściach do przejść dla pieszych. Z kolei tzw. płyty prowadzące zostaną zamontowane na całej długości ciągu pieszego.

Prace na ul. 10 Lutego koordynują inżynierowie z Zarządu Dróg i Zieleni. Nadzorują roboty budowlane i dbają o to, aby wszystkie modernizacje były wykonane zgodnie z gdyńskimi Standardami dostępności.

KLIMATyczne Centrum obejmuje szereg modernizacji zwiększających komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Powstają szersze i wygodniejsze chodniki, wyposażone m.in. w płyty fakturowane ułatwiające transport osobom z niepełnosprawnościami. Na zmianach korzystają również rowerzyści, dla których wyznaczane są nowe drogi rowerowe. Ważnym aspektem klimatycznej metamorfozy są nasadzenia dostosowane do charakteru śródmiejskich ulic. Na samej ulicy 10 Lutego pojawiło się już kilkadziesiąt nowych drzew.

Koszt robót to prawie 270 tysięcy złotych.

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: