Dąbrowa. Ulica Kolendrowa jak nowa

Ulica Kolendrowa po remoncie // fot. ZDiZ
Lada dzień zakończy się ponad 2-miesięczny remont ulicy Kolendrowej. Jej 80-metrowy odcinek zyskał nie tylko nową, równą nawierzchnię, proste chodniki, ale co najważniejsze, sprawną kanalizację deszczową. Ta prawie półmilionowa metamorfoza była możliwa dzięki finansowaniu z Rady Dzielnicy Dąbrowa.
Ulica Kolendrowa pred i po modernizacji // fot. ZDiZ

– Zaangażowanie radnych z Dąbrowy przyniosło spektakularne efekty, bo mieszkańcy ulicy Kolendrowej zyskali kompleksowo zagospodarowaną przestrzeń. Równa nawierzchnia, sprawny kanał deszczowy i 350 m2 miejsc postojowych z pewnością poprawi jakość codziennej jazdy oraz dojścia do bloków mieszkalnych. Jestem przekonany, że ta modernizacja spełni oczekiwania mieszkańców. To już kolejna przebudowana, dzielnicowa ulica, która zapewni gdynianom bezpieczną i komfortową komunikację – podkreśla podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Przebudowę ulicy Kolendrowej nadzorowali inżynierowie z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni. W pierwszej kolejności koordynowali oni etap prac wodno-kanalizacyjnych, a następnie roboty związane z realizacją nawierzchni, budową chodników i miejsc postojowych. Warto zaznaczyć, że w trakcie modernizacji zostały zabezpieczone drzewa znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie remontowanego odcinka i miejsc parkingowych.

Satysfakcji z zakończonego remontu nie ukrywa też pani Irena Piotrowska, przewodnicząca rady dzielnicy Dąbrowa – Po wielu tygodniach prac, dziś możemy podziwiać spektakularne zmiany jakie zaszły na ulicy Kolendrowej. Będą one szczególnie odczuwalne dla mieszkańców, którzy od wielu lat oczekiwali tego remontu. Teraz mają do dyspozycji bezpieczny i estetyczny ciąg komunikacji kołowej i pieszej. To dobrze zainwestowane środki z budżetu Rady Dzielnicy.

W ramach remontu wykonano:

  • 80 metrów bieżących kanału deszczowego w tym 4 studnie i 4 wpusty
  • 80 metrów jezdni o powierzchni ok. 500 m2
  • ok. 350 m2 miejsc postojowych
  • ok. 200 metrów bieżących krawężnika,
  • ok. 100 m2 chodnika i opasek

Obecnie trwają końcowe prace porządkowe. Na ulicy zostaną zamontowane nowe znaki pionowe i będzie wymalowane oznakowanie poziome. Zostanie również wytyczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Jak widać na poniższych zdjęciach mieszkańcy już teraz korzystają z nowych miejsc parkingowych.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu