Dąbrowa. Wybieg dla psów ukończony

tor agility na Dąbrowie // fot. ZDIZ, pixabay.com

Świetne wiadomości dla właścicieli czworonogów. W Gdyni powstał kolejny, ogrodzony wybieg dla psów wyposażony w tor agility. Psia atrakcja zlokalizowana jest w dzielnicy Dąbrowa, na skrzyżowaniu ulicy Rdestowej i Kameliowej. Powstała w ramach środków z Budżetu Obywatelskiego.

Działka wybiegu, o powierzchni prawie 500 m², sąsiaduje z lasem oraz myjnią samochodową. Obok biegnie ścieżka rowerowa oraz chodnik. W okolicy znajduje się wiele bloków mieszkalnych.

– Mamy kolejną atrakcję dla gdyńskich pupili. Tor agility, wyposażony w profesjonalne urządzenia, z pewnością zachęci właścicieli do wspólnych treningów z psami. Będzie to idealny punkt spotkań, bo na wybiegu zamontowano ławki, a bezpieczeństwo użytkowników gwarantuje ogrodzenie. To kolejny gdyński obiekt zrealizowany zgodnie ze standardami dostępności – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Na wybiegu zamontowano specjalne urządzenia, które tworzą ciąg przeszkód i umożliwiają tzw. trening agility. Aktywność ta polega na wspólnym pokonywaniu specjalnego toru z różnorodnymi przeszkodami. Na dąbrowskim wybiegu zainstalowano cztery takie urządzenia: słupki slalomowe, dwa rodzaje murków oraz dwuspadowa pochylnia z tunelem. Lokalizacja urządzeń zapewnia umożliwi jednoczesne korzystanie z nich przez kilka zwierząt.

– Na Dąbrowie mieszka duża i aktywna społeczność, która kocha czworonogi. Jestem przekonany, że nowocześnie zaprojektowana przestrzeń wybiegu szybko zdobędzie swoich stałych bywalców. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego. Warto podkreślić, że udostępniliśmy kolejną psią atrakcję przy ul. Halickiej. Również i ten wybieg powstał dzięki gdyńskiemu BO – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Psi plac zabaw zyskał ogrodzenie z dwoma furtkami. Na terenie wybiegu są wygodne ławki z oparciami i podłokietnikami oraz kosz na odpady. Zgodnie z dokumentacją projektową teren wybiegu został obsiany trawą. Dojścia do placu zostały wykonane z kostki betonowej.

– Wielu mieszkańców naszej dzielnicy posiada psy i często sygnalizowali potrzebę utworzenia miejsca, gdzie można byłoby bawić się z nimi czy bezpiecznie spuścić ze smyczy (…) Wybraliśmy optymalne miejsce na tę dzielnicową inwestycję – podkreśla Lechosław Dzierżak, radny Gdyni i wnioskodawca tego projektu.

Za budowę wybiegu była odpowiedzialna firma Green Poland Krzysztof Polakowski. Prace nadzorował referat ds. Małej Architektury Miejskiej w gdyńskim Zarządzie Dróg i Zieleni.

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: