Dobre wiadomości dla mieszkańców Raciborskiej

Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni właśnie rozpoczął kolejną inwestycję drogową w Orłowie. Po ulicy Oficerskiej przyszła kolej na przebudowę Raciborskiej. Ta 130-metrowa uliczka zlokalizowana w rejonie popularnej Hali Targowej na Placu Górnośląskim zyska nową kanalizację deszczową oraz nowoczesną nawierzchnię.

– Modernizacja ulicy Raciborskiej jest dobrym przykładem na to, że w Gdyni stawiamy nie tylko na duże, spektakularne projekty. Staramy się realizować również mniejsze, ale nie mniej ważne inwestycje. Remont Raciborskiej pozytywnie odmieni oblicze dzielnicy i poprawi komfort życia jej mieszkańców – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Ulica Raciborska przed remontem

W pierwszym etapie robót zostanie wymieniona kanalizacja deszczowa, co jest szczególnie ważne, bo istniejąca sieć nie spełniała już swoich funkcji. Nowa kanalizacja zabezpieczy zlokalizowane przy Raciborskiej posesje i garaże przed ewentualnymi zalaniami. W kolejnej fazie prac zaplanowano wykonanie nowej nawierzchni z kostki betonowej z podbudową. Będzie stanowić wygodny i solidny ciąg pieszo-jezdny. O taki właśnie efekt zabiegali mieszkańcy, którzy już jesienią tego roku będą mogli w pełni korzystać z nowo wyremontowanej ulicy.

Koszt tej inwestycji to 630 tysięcy złotych, z czego 230 tysięcy złotych pochodzi ze środków Rady Dzielnicy Orłowo, a 400 tysięcy – z budżetu Gdyni.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu