Doświetliliśmy „zebry” na Grabówku i Witominie

Nowe latarnie prz "zebrze" na Witominie // fot. ZDiZ

Kolejne gdyńskie przejścia dla pieszych wyposażono w nowe, energooszczędne oświetlenie LED. W tym kwartale Energa Oświetlenie doświetliła cztery wybrane „zebry”. O takie rozwiązanie wnioskowali radni oraz mieszkańcy. Latarnie bezsprzecznie poprawią widoczność w najbardziej newralgicznych rejonach.

Energooszczędne latarnie LED zostały zamontowane w ramach umowy z Energą Oświetlenie. Przypomnijmy, że w lutym tego roku doświetlono przejścia w Chyloni, na Obłużu, Pogórzu i Działkach Leśnych. Przejścia, które zyskały nowe oświetlenie, zostały wytypowane m.in. przy współpracy z inżynierami Działu Inżynierii Transportu gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

– Dysponujemy kompleksowymi danymi dotyczącymi przejść, przy których dochodzi do kolizji czy wypadków z udziałem pieszych. Dlatego też doposażamy właśnie te lokalizacje w nowe, energooszczędne latarnie. Stawiamy na bezpieczeństwo pieszych, a każda dodatkowa latarnia w obrębie „zebry” poprawia widoczność i ubezpiecza komunikację. Z takich rozwiązań korzystają nie tylko piechurzy, ale też kierowcy. Będziemy kontynuować tę oświetleniową inwestycję i doposażać kolejne przejścia dla pieszych – zaznacza Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Latarnie na skrzyżowaniu ul. Komandorskiej i Mireckiego // fot. ZDiZ

Na czterech wybranych przejściach pojawiło się łącznie 8 słupów i opraw LED:

– na trzech przejściach skrzyżowania ulic Komandorskiej i Mireckiego

– przejściu na ul. Wielkokackiej (na wysokości skrzyżowania z ulicą Długą)

– Każde dzielnicowe skrzyżowanie z doświetlonym przejściem dla pieszych to poprawa bezpieczeństwa i wygody. W przypadku Witomina to miejsce w okolicy szeregu punktów usługowych, za to miejsce na Grabówku to jedno z kluczowych rejonów dla lokalnego układu komunikacyjnego i poprawa dotyczy całego skrzyżowania. Należy podkreślić zaangażowanie radnej Anny Myszki, która dokłada wielu starań, aby ulica Komandorska stała się bardziej bezpieczną – mówi Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.

 

 

 

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: