Duże zmiany w centrum od 25.07. Rusza rozbudowa skrzyżowania.
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

Strona Główna pozostałe aktualności

Aktualizacja 25.07.2017

We wtorek 25 lipca ruszyła długo wyczekiwana przebudowa jednego z najbardziej newralgicznych skrzyżowań w centrum Gdyni: ulic 10 Lutego – Dworcowej – Podjazd. Dla zmotoryzowanych oraz pasażerów komunikacji miejskiej oznacza to bardzo duże zmiany. Rozbudowa wiąże się z wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu nie tylko na przebudowywanym splocie dróg. Obejmą one także takie ulice, jak Wójta Radtkego, 3 Maja czy Władysława IV. Ograniczeniom podlegać będzie również ruch ciężarowy w centrum miasta.

Wykonawcą prac jest firma MTM, która w pierwszej kolejności zajmie się przebudową ulicy Podjazd. Od 25 lipca z ruchu wyłączona została jezdnia w kierunku ul. 10 Lutego. Na czas  pierwszego etapu robót druga jezdnia będzie dwukierunkowa (po jednym pasie w każdą stronę).W analogiczny sposób zostanie w tym miejscu zorganizowany ruch w czasie drugiego etapu. Pierwsze dwa etapy przebudowy potrwają po 30 dni każdy. Zawężona została również ulica Dworcowa, a ruch po niej na odcinku od ulicy 10 Lutego do ul. Starowiejskiej odbywa się tylko w jednym kierunku- do ul. Starowiejskiej.

Zaplanowane zamknięcia związane są nie tylko z przebudową geometrii skrzyżowania i wykonaniem nowej nawierzchni, ale także z przebudową skomplikowanej sieci uzbrojenia, która występuje w tym rejonie. Mowa tu o sieci wodociągowej, gazowej, telefonicznej, trolejbusowej, a także kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz kanalizacji teletechnicznej.

Aby usprawnić komunikację zbiorową i zapewnić jej objazdy na ulicy Wójta Radtkego wydzielone zostały dwa odcinki buspasów, a na ulicy Władysława IV wytyczono autobusowy kontrapas (na odcinku od ul. Wójta Radtkego do ul. 10 Lutego). Wszystkich użytkowników dróg prosimy o stosowanie się do zmienionej na czas przebudowy organizacji ruchu.

W związku z przebudową wprowadzone zostały dodatkowe ograniczenia ruchu dla samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 tony). Nie mają one możliwości poruszania się po ulicy Podjazd. W związku z tym ich kierowcy muszą korzystać z objazdów prowadzących do Śródmieścia ulicami Janka Wiśniewskiego- Polską- Chrzanowskiego lub przez węzeł św. Maksymiliana ulicą Władysława IV.

Szczegółowe zmiany w organizacji ruchu:

ul. Podjazd:

 • ruch dwukierunkowy prowadzony jest jedną jezdnią po jednym pasie ruchu w każdą stronę,
 • obowiązuje zakaz wjazdu samochodów ciężarowych (>3,5t).

ul. Dworcowa:

 • na odcinku od ul. 10 Lutego do ul. Starowiejskiej obowiązuje ruch jednokierunkowy prowadzony jednym pasem w kierunku Placu Konstytucji,
 • objazd w kierunku ul. 10 Lutego i ul. Podjazd wyznaczony jest ulicami Wójta Radtkego i 3 Maja.

ul. 3 Maja:

 • ruch w kierunku ul. 10 Lutego prowadzony jest trzema pasami od skrzyżowania z ul. Starowiejską,
 • na chodniku przebiegającym po stronie numerów parzystych, pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Starowiejską i 10 Lutego, wyznaczona została droga dla pieszych i rowerów (rowery nie mogą poruszać się tam jezdnią),
 • z lewej strony na odcinku od skrzyżowania z ul. Zgoda do skrzyżowania z ul. 10 Lutego obowiązuje zakaz zatrzymywania.

ul. Władysława IV:

 • na odcinku od skrzyżowania z ul. 10 Lutego do skrzyżowania z ul. Wójta Radtkego został wprowadzony zakaz zatrzymywania po stronie numerów parzystych (lewa strona jezdni).
 • na odcinku od skrzyżowania z ul. 10 Lutego do skrzyżowania z ul. Wójta Radtkego ruch w kierunku ul. Jana z Kolna prowadzony jest dwoma pasami,
 • na odcinku od skrzyżowania z ul. Wójta Radtkego do skrzyżowania z ul. 10 Lutego został wydzielony pas ruchu tylko dla autobusów- autobusy poruszają się tam pod prąd w kierunku ul. 10 Lutego.

ul. Wójta Radtkego:

 • został wydzielony pas ruchu tylko dla autobusów od Placu Konstytucji do przystanków ZKM „Gdynia Dworzec Gł. PKP – Hala” (skrajny prawy pas) oraz przed skrzyżowaniem z ul. Władysława IV (od wjazdu do straży pożarnej- skrajny prawy pas).

ul. 10 Lutego:

 • na skrzyżowaniu z ul. Władysława IV w kierunku ul. Podjazd prawym pasem ruchu można jechać na wprost i w prawo, a lewym pasem tylko w lewo,
 • na skrzyżowaniu z ul. Władysława IV w kierunku ul. Świętojańskiej zostały wydzielone trzy pasy ruchu: lewym pasem można jechać tylko w lewo, środkowym pasem tylko na wprost, a prawym pasem na wprost i w prawo.
 • na skrzyżowaniu z ul. 3 Maja w kierunku ul. Podjazd lewym pasem ruchu można jechać tylko w lewo, a prawym pasem tak jak dotychczas tylko na wprost.

zalecany dojazd do centrum:

 • od strony ul. Śląskiej przez węzły Franciszki Cegielskiej i św. Maksymiliana,
 • od strony ul. Janka Wiśniewskiego przez ulice Polską i Chrzanowskiego,
 • od strony al. Zwycięstwa bez zmian przez ul. Władysława IV,
 • samochody ciężarowe (>3,5t) nie mogą poruszać się ul. Podjazd.

Prace związane z przebudową skrzyżowania potrwają 45 tygodni. Informacje związane ze zmianami organizacji ruchu wprowadzanymi wraz z postępem prac przekazywane będą na bieżąco.

<- Powrót