XXIII Międzynarodowy Maraton „Solidarności”
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

Strona Główna pozostałe aktualności

Informujemy, że we wtorek, dnia 15 sierpnia 2017 r. odbędzie się XXIII Międzynarodowy Maraton „Solidarności” na

trasie Gdynia-Sopot –Gdańsk. W granicach miasta Gdyni na czas ww. zawodów sportowych w dniu 15.08.2017 r. zostaną zamknięte następujące ulice wg poniższego harmonogramu:
1. od godz. 6.30:
aleja  Marszałka Józefa Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z  ul. Legionów do ul. Świętojańskiej;
2. od godz. 8.00:
-al. Marszałka Józefa Piłsudskiego od skrzyżowania z  ul. Świętojańską do ul. Władysława IV;
-ul. Świętojańska od al. Marszałka Józefa Piłsudskiego do  ul. 10 Lutego;
-Skwer Kościuszki i Aleja Jana Pawła II (cały przebieg ulic);
-al. Zwycięstwa (jezdnia w kierunku Gdańska) od skrzyżowania z ul. Władysława IV w kierunku południowym aż do granic administracyjnych z Sopotem.

W czasie wyłączenia omawianych ulic z ruchu zalecane będą objazdy:
dla kierowców jadących od strony Chyloni w kierunku Kacka, Karwin, Sopotu, ulicami: Śląską, Drogą Gdyńską, Lotników i Wielkopolską (jadący  ul. Władysława IV będą mogli dojechać wyłącznie do skrzyżowania z al. Piłsudskiego i dalej aleją pod wiaduktem kolejowym włączyć się do ruchu na ul. Droga Gdyńska);
dla kierunku jazdy od strony Chwaszczyna i Karwin w kierunku Chyloni, Redy, ulicami: Wielkopolską, Lotników, Drogą Gdyńską, Śląską i Morską.
W czasie maratonu możliwy będzie ruch jednokierunkową jezdnią al. Zwycięstwa od granic administracyjnych miasta Gdyni w kierunku Śródmieścia.
Przed pojawieniem się na trasie maratonu zawodników utrzymywany będzie ruch poprzeczny przez al. Zwycięstwa  oraz ul. Świętojańską (tak długo jak to będzie możliwe).
Ruchem na skrzyżowaniach kierować będą funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, strażnicy Straży Miejskiej Urzędu Miasta Gdyni oraz żołnierze Żandarmerii Wojskowej.
Przywracanie ruchu na ulicach Gdyni będzie odbywać się sukcesywnie po opuszczeniu przez maratończyków kolejnych odcinków trasy maratonu. Orientacyjny termin zakończenia maratonu na terenie Gdyni przewiduje się o godz. 10.30.
Wszystkich kierowców prosimy o dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu oraz o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy, strażników i żołnierzy kierujących ruchem.

<- Powrót