Znamy już wykonawcę zabezpieczeń na Kamiennej Górze
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

Strona Główna pozostałe aktualności

Znamy już wykonawcę, który wkrótce rozpocznie prace przy zabezpieczeniu przeciwosuwiskowym skarpy na Kamiennej Górze i odbuduje uszkodzony fragment ulicy Sienkiewicza. Droga zmieni się także w jezdnię jednokierunkową. Roboty mają ruszyć jeszcze w pierwszej połowie maja i zakończyć się na początku lipca.

Poznaliśmy nazwę firmy, która zrealizuje zabezpieczenie przeciwosuwiskowe skarpy i jednocześnie zajmie się odbudową ulicy Sienkiewicza w rejonie powstałego osuwiska.

Prace na Kamiennej Górze wykona firma Eurovia Polska, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Całe zadanie będzie kosztować dokładnie 1 milion 307 tysięcy 937 złotych.

W ramach prac wykonawca przede wszystkim zabezpieczy skarpę, która w lutym zeszłego roku osunęła się w kierunku kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Sędzickiego 22, zalewając błotem jej parter. Wówczas konieczna była ewakuacja kilkunastu osób, stałych mieszkańców i gości pensjonatu, którzy otrzymali niezbędną pomoc od miasta. Bezpieczeństwo ma zapewnić żelbetowa ściana oporowa, która będzie posadowiona na dokładnie 21 samowiercących mikropalach iniekcyjnych – każdy z nich zostanie umieszczony na głębokość około 9 metrów. Stałe odwodnienie z drenażem pomoże zadbać o bezpieczeństwo niezależnie od warunków pogodowych.

- To najczęściej stosowane rozwiązania na terenach osuwiskowych, które stosuje się dla wzmocnienia skarpy i posadowienia ściany oporowej. Zastosowanie takiej technologii skutecznie zabezpieczy skarpę osuwiska i pozwoli uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości – mówi o wybranym rozwiązaniu Roman Witowski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.
Odbudowana Sienkiewicza będzie jednokierunkowa

To jednak nie koniec zmian. Firma, która wygrała w przetargu wkrótce odbuduje także zniszczony fragment ulicy Sienkiewicza - pas drogowy wraz z chodnikiem, a usunięcie zagrażającego drzewa i zabezpieczenie uzbrojenia oraz odbudowanie oświetlenia pozwoli przywrócić ruch w tym miejscu. Co warto zaznaczyć, Sienkiewicza po remoncie zamieni się w drogę jednokierunkową. Pojazdy będą poruszać się w jednym kierunku od wysokości ulicy Mickiewicza do Sędzickiego. Jak informuje gdyński ZDiZ, ze względu na tę zmianę możliwe będzie też parkowanie na ulicy Sienkiewicza – droga znajdzie się w miejskiej Strefie Płatnego Parkowania.

Najprawdopodobniej prace rozpoczną się już w drugim tygodniu maja, a zgodnie z warunkami zamówienia wykonawca powinien zrealizować całe zadanie najpóźniej do 10 lipca. Do 20 lipca obowiązuje natomiast prawomocna decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego zezwalająca na roboty budowlane polegające na zabezpieczeniu osuwiska, wykonaniu ściany oporowej i odbudowie konstrukcji drogi.

za gdynia.pl

<- Powrót