Marszewska: bezpieczniejsze pobocza i odnowione przystanki
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

Strona Główna pozostałe aktualności

Już niemal zakończono prace wzdłuż ulicy Marszewskiej, które rozpoczęły się na początku kwietnia. Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni wspólnie z Nadleśnictwem Gdańsk oczyścił pobocza i przebudował przystanki autobusowe przy Leśnym Ogrodzie Botanicznym, który zyskuje coraz więcej odwiedzających.

Powoli dobiegają końca prace na ulicy Marszewskiej, które w kilku turach prowadził od kwietnia gdyński Zarząd Dróg i Zieleni. Przypomnijmy, że w kolejnych etapach drogowcy zajmowali się poprawą bezpieczeństwa i oczyszczeniem poboczy łącznie aż na 7,5 kilometrach jej długości.

marszewska

Przebudowa przystanków autobusowych przy Leśnym Ogrodzie Botanicznym w Marszewie to jeden z elementów prac, fot. ZDiZ

Wzdłuż jednej z ważniejszych dróg łączących zachodnią Gdynię z okolicznymi miejscowościami usunięto część z drzew, które najbardziej wpływały na ograniczenie widoczności i tym samym dostosowano trasę do wymogów rozporządzenia Ministra Transportu dotyczącego warunków technicznych dla dróg publicznych. Prace toczyły się w weekendy, tak aby zminimalizować utrudnienia związane z zamknięciami.

- Dzięki dobrej współpracy z Nadleśnictwem Gdańsk już 18 maja udało się zakończyć prace związane z powiększeniem światła drogi przy ulicy Marszewskiej – mówi Wojciech Folejewski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. - Oceniamy, że dzięki zmianom znacząco udało się poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w tym miejscu – dodaje.

Oczyszczone pobocza to nie wszystko - zgodnie z wcześniej ustalonym zakresem, ZDiZ zajął się też przebudową przystanków autobusowych w bezpośrednim sąsiedztwie Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie. Nieco zmieniły się też same dojścia, a jeszcze uzupełniane są elementy związane z organizacją ruchu, co ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo pieszych poruszających się w okolicy. Przypomnijmy, że ogród prowadzony przez Nadleśnictwo Gdańsk cieszy się sporą popularnością, systematycznie się rozwija, a już teraz odwiedza go kilka tysięcy osób rocznie.

Jeszcze do końca czerwca potrwają prace porządkowe na poboczach ulicy Marszewskiej. Wśród innych projektów, które dotyczą tej trasy, warto wspomnieć chociażby o rowerowym szlaku turystycznym przez Trójmiejski Park Krajobrazowy, który znajduje się w końcowej fazie wyłaniania projektanta.

<- Powrót