Aktualności drogowe
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

Strona Główna pozostałe aktualności

Uwaga kierowcy – utrudnienia na ul. Marszewskiej 28 kwietnia 2018r.

28 kwietnia w godzinach 05:00 - 19:00 ul. Marszewska będzie zamknięta od ul. Wiczlińskiej do al. Parku Krajobrazowego (zjazd na Łężyce). Powodem zamknięcia są prace związane z oczyszczaniem pobocza.

Dla podróżujących od strony Pustek Cisowskich, Chwarzna oraz Dąbrowy wyznaczono objazd ul. Suchą (od ul. Wiczlińskiej), Małkowskiego, Majora Bojana, Pawła Hebla, Wybickiego oraz Wejherowską.

Kierowcy jadący do Koleczkowa od strony Rumii powinni wybrać drogę przez Łężyce.

12 i 19 maja prowadzone będą prace na ostatnim odcinku ul. Marszewskiej – od zjazdu na Łężyce do Koleczkowa. Kierowcy kierowani będą na objazd, tak jak 28 kwietnia, ul. Wiczlińską, Suchą i dalej przez Bojano, do Koleczkowa.

Więcej…

Uprzejmie informujemy, że w ul. Morskiej rozpoczną się roboty związane z budową BUS PASA:

- w dniach 16-18.04 od godziny 9:00 kierunek Centrum przed skrzyżowaniem z ul. M. Mireckiego będzie kolejno zajęte prawoskręt , lewoskręt i lewy i prawy pas ruchu.

- w dniach 19.04- 07.05 będzie zamknięty prawy pas ruchu w kierunku Centrum.

Wszystkich kierujących prosimy o dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu.


Uprzejmie informujemy, że  ul. B. Prusa w dniach 16.04-20.05.2018r. w związku z remontem chodników i jezdni będzie zamknięta dla ruchu kołowego. Objazd będzie poprowadzony ulicami K. Tetmajera- S. Moniuszki - w. Pola.

Wszystkich kierujących prosimy o dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu.

Informujemy, że na skutek zaistniałej awarii zamknięty został prawy pas ruchu Estakady Kwiatkowskiego na jezdni w kierunku Obłuża w rejonie połączenia jezdni głównej z łącznicą wjazdową z ul. Morskiej. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała około trzy tygodnie.

Od 1 marca kierowcy w Gdyni w pełni mogą korzystać z nowych funkcji parkomatów. Wirtualnych e-biletów, czyli takich, których nie trzeba drukować i wracać z nimi do samochodu, w ciągu dwóch tygodni wystawiono blisko 5 tysięcy. Strzałem w dziesiątkę okazała się możliwość dokonywania płatności kartą, blisko 30 proc. transakcji odbywa się dziś poprzez płatność bezgotówkową.

Więcej…

Przejazd ulicą Marszewską będzie łatwiejszy i przede wszystkim bezpieczniejszy. Zarząd Dróg i Zieleni już w kwietniu rozpocznie prace przy poboczach na całej jej długości, zmienią się też przystanki autobusowe przy Leśnym Ogrodzie Botanicznym – wszystko po to, żeby ułatwić dostępność dla odwiedzających i poprawić warunki dla kierowców. Planowane są tymczasowe wyłączenia z ruchu - sprawdź gdzie i kiedy!

Więcej…

Gdynia zmodernizuje leśne trasy rowerowe. Inwestycja zostanie przeprowadzona w ramach umowy podpisanej w Urzędzie Marszałkowskim o dofinansowanie odnowienia niebieskiego szlaku rowerowego w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Niebieski szlak rowerowy biegnie z Gdańska przez Sopot, Gdynię i okalające Trójmiasto lasy a kończy się w okolicach malowniczej Kalwarii Wejherowskiej. Na trasie o łącznej długości 75 km znajdują się dziś niewygodne dla rowerzystów fragmenty. Dzięki podpisanej właśnie umowie, ma sie to zmienić. Zmodernizowane zostaną m.in. odcinki znajdujące się na terenie Gdyni.

Więcej…

Wzmożony ruch rowerowy w dużych miastach to zjawisko stosunkowo nowe, budzące w najlepszym razie niechęć wśród kierowców. Wszyscy musimy się oswoić z nowymi rozwiązaniami, takimi jak kontraruch na drogach jednokierunkowych czy wyznaczone pasy dla rowerów, którymi rowery mogą się poruszać odwrotnie niż wskazany kierunek jazdy. Ostatnio takie rozwiązania zostały wprowadzone na ul. Starowiejskiej, Abrahama, Zygmunta Augusta, Mściwoja i Zgody.

Więcej…

W nocy z dnia 20 na dzień 21 września (środa/czwartek) nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Podjazd. Ruch prowadzony będzie tam dwiema jezdniami. Każda z jezdni będzie zawężona do jednego pasa.  Jedyną zmianą wprowadzoną w obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu na drogach objazdowych tj. na ulicach Wójta Radtkego, Władysława IV, 3 Maja, Dworcowej i 10 Lutego będzie dopuszczenie jazdy ul. 10 Lutego na wprost przez skrzyżowanie z ul. 3 Maja w kierunku ul. Podjazd dwoma pasami ruchu. Ruch pieszy na ul. Podjazd będzie odbywał się bez zmian- chodnik przebiegający po stronie al. 17 Grudnia pozostanie zamknięty.


Informujemy, że w celu usprawnienia ruchu komunikacji zbiorowej podczas przebudowy skrzyżowania ul. Dworcowej, 10-go Lutego i podjazd, w poniedziałek 28.08.2017r. o godzinie 5.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Janka Wiśniewskiego, gdzie zostanie wprowadzony BUS pas w kierunku centrum na odcinku od wiaduktu kolejowego na wysokości przystanku SKM Gdynia Stocznia do pl. Konstytucji. Z istniejącej jezdni ul. Janka Wiśniewskiego zostaną wydzielone 3 pasy ruchu z czego środkowy zostanie przeznaczony dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Archiwum wiadomości >>>

<- Powrót