Aktualności drogowe
Dodaj Serwis do UlubionychUstaw jako stronę startową

Menu witryny

Polecane strony

Biuro Obsługi Strefy Płatnego Parkowania

Portal TRISTAR
gdynia_mobilna

Biuletyn Informacji Publicznej ZDiZ w Gdyni

elektroniczna platforma usług administracji publicznej

um_logo

Serwis internetowy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Gdyni

Projekty unijne

Pieszy Autobus

civitas_logo

ENTER.HUB

konkurs2015rower

Flow_logo

FT_RGB

Strona Główna pozostałe aktualności

Uprzejmie informujemy, że w dniach 14-15.03.2018 z uwagi na awarię wodociągową ul. Nowogrodzka na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Tatrzańskiej będzie bez przejazdu.

Wszystkich kierujących prosimy o dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu.

W niedzielę 18 marca na ulicach Gdyni odbędzie się ONICO Gdynia Półmaraton 2018. W związku z imprezą nastąpią duże zmiany w organizacji ruchu.

Więcej…

Uprzejmie informujemy, że na ul. Chylońskiej przy skrzyżowaniu z ul. Św. Mikołaja w dniach 12.03-09.04.2018r. od godziny 4:30 zostanie zamknięty jeden pas ruchu. Ruch będzie odbywał się wahadłowo. Ul. Św. Mikołaja dalej pozostanie zamknięta dla ruchu.

Wszystkich kierujących prosimy o dostosowanie sie do tymczasowej organizacji ruchu.

Uprzejmie informujemy, że 12 marca 2018 r. od godz. 9.00 rozpocznie się remont dylatacji na łącznicy zjazdowej z Estakady Kwiatkowskiego w ul. Unruga.  W związku z powyższym łącznica zostanie zawężona do jednego pasa ruchu. Prace prowadzone będą w dwóch etapach przy zajęciu połowy szerokości jezdni. Zjazd z Estakady Kwiatkowskiego w kierunku ul. Unruga odbywać się będzie jednym pasem ruchu.

Na czas powyższych robót wprowadzony zostanie dodatkowy buspas na ul. Kontenerowej i łącznicy wjazdowej od strony Bazy Kontenerowej w kierunku ul. Unruga. Planowany termin realizacji zadania wynosi około 4 tygodni.

Informujemy, że  w związku z awarią na sieci wodociągowej w ulicy Hutniczej pomiędzy ulicą Malczewskiego a ulicą Św.Mikołaja pas ruchu w kierunku Estakady został zawężony.
Prosimy kierujących o zachowanie ostrożności i dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu.

Gdynia zmodernizuje leśne trasy rowerowe. Inwestycja zostanie przeprowadzona w ramach umowy podpisanej w Urzędzie Marszałkowskim o dofinansowanie odnowienia niebieskiego szlaku rowerowego w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Niebieski szlak rowerowy biegnie z Gdańska przez Sopot, Gdynię i okalające Trójmiasto lasy a kończy się w okolicach malowniczej Kalwarii Wejherowskiej. Na trasie o łącznej długości 75 km znajdują się dziś niewygodne dla rowerzystów fragmenty. Dzięki podpisanej właśnie umowie, ma sie to zmienić. Zmodernizowane zostaną m.in. odcinki znajdujące się na terenie Gdyni.

Więcej…

Wzmożony ruch rowerowy w dużych miastach to zjawisko stosunkowo nowe, budzące w najlepszym razie niechęć wśród kierowców. Wszyscy musimy się oswoić z nowymi rozwiązaniami, takimi jak kontraruch na drogach jednokierunkowych czy wyznaczone pasy dla rowerów, którymi rowery mogą się poruszać odwrotnie niż wskazany kierunek jazdy. Ostatnio takie rozwiązania zostały wprowadzone na ul. Starowiejskiej, Abrahama, Zygmunta Augusta, Mściwoja i Zgody.

Więcej…

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, w imieniu Gminy wykonuje obowiązki dotyczące utrzymania zimowego dróg publicznych i dróg wewnętrznych należących do gminy (jezdni, chodników, dróg rowerowych) a także innych ciągów komunikacyjnych, np. na terenach zielonych. Bezpośrednia realizacja zadań związanych z utrzymaniem zimowym miasta zlecana jest zewnętrznym firmom wybranym w wyniku przetargów.

Więcej…

Uprzejmie informujemy, ze w dniach 09.10.2017 - 10.04.2018 z uwagi na remont drogi wraz z infrastrukturą będzie całkowicie zamknięty odcinek ul. Okrzei od ul. Mireckiego do ul. Przybyszewskiego.
Wszystkich kierujących prosimy o dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu.

W nocy z dnia 20 na dzień 21 września (środa/czwartek) nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Podjazd. Ruch prowadzony będzie tam dwiema jezdniami. Każda z jezdni będzie zawężona do jednego pasa.  Jedyną zmianą wprowadzoną w obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu na drogach objazdowych tj. na ulicach Wójta Radtkego, Władysława IV, 3 Maja, Dworcowej i 10 Lutego będzie dopuszczenie jazdy ul. 10 Lutego na wprost przez skrzyżowanie z ul. 3 Maja w kierunku ul. Podjazd dwoma pasami ruchu. Ruch pieszy na ul. Podjazd będzie odbywał się bez zmian- chodnik przebiegający po stronie al. 17 Grudnia pozostanie zamknięty.


Informujemy, że w celu usprawnienia ruchu komunikacji zbiorowej podczas przebudowy skrzyżowania ul. Dworcowej, 10-go Lutego i podjazd, w poniedziałek 28.08.2017r. o godzinie 5.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Janka Wiśniewskiego, gdzie zostanie wprowadzony BUS pas w kierunku centrum na odcinku od wiaduktu kolejowego na wysokości przystanku SKM Gdynia Stocznia do pl. Konstytucji. Z istniejącej jezdni ul. Janka Wiśniewskiego zostaną wydzielone 3 pasy ruchu z czego środkowy zostanie przeznaczony dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Archiwum wiadomości >>>

<- Powrót