Duże zmiany w ruchu przy skwerze Plymouth

chemat przebiegu ogrodzenia oddzielającego budowę Parku Centralnego: pomarańczowy - istniejące ogrodzenie, zielony - planowane ogrodzenie od nocy z 2 na 3 października b. r.

W związku z budową Parku Centralnego od najbliższego poniedziałku, 3 października zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu. Ulica wzdłuż skweru Plymouth będzie odgrodzona płotem. Aby pojechać od strony ul. Świętojańskiej w kierunku bulwaru Nadmorskiego, trzeba będzie skręcić z ul. Świętojańskiej w al. Marsz. Piłsudskiego, a nie jak dotychczas w skwer Plymouth.

Nowa, czasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona w nocy z niedzieli 2 października b. r. na poniedziałek 3 października. Zmianę wymuszają postępy prac przy budowie Parku Centralnego. Obecnie płot odgradzający budowę ustawiony jest wzdłuż ulicy Świętojańskiej i skweru Plymouth oraz wokół parkingu przed budynkiem Urzędu Miasta. W nocy z niedzieli na poniedziałek płot zagrodzi wjazd w ulicę wzdłuż skweru Plymouth.

W związku z powyższym zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy na dotychczas jednokierunkowym odcinku długości 70 metrów al. Marszałka Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Świętojańską do skrzyżowania z ul. Bema. Kierowcy jadący ul. Świętojańską od strony Redłowa nie będą mogli zatem skręcić w prawo w ulicę wzdłuż skweru Plymouth – zauważą tam bramę wjazdową na teren budowy i znak zakazujący skręt w prawo. Skręcić w tę ulicę będą mogły tylko pojazdy budowy. Pozostali kierowcy, aby pojechać w kierunku morza, będą musieli skręcić z ul. Świętojańskiej w prawo w dwukierunkową już al. Marszałka Piłsudskiego. Tym samym dotychczasowy pas przeznaczony dla pojazdów ZKM połączono z ruchem samochodowym skręcającym w kierunku wschodnim (bulwaru Nadmorskiego), który skierowany został na al. Marszałka Piłsudskiego.

Ruch pieszy, który obecnie odbywa się chodnikiem wzdłuż skweru Plymouth zostanie przeniesiony na chodnik wzdłuż al. Piłsudskiego i budynku Urzędu Miasta. Natomiast ruch rowerowy zostanie poprowadzony dwukierunkowo al. Piłsudskiego.

Utrudnienia wynikające ze zmiany organizacji ruchu:

  • Zmiana organizacji ruchu aleją Marszałka Piłsudskiego na ruch dwukierunkowy,
  • Przeniesienie ruchu rowerowego z ulicy wzdłuż skweru Plymouth na al. Marszałka Piłsudskiego – zapewnienie ścieżki rowerowej o szer. min. 1,5m. oraz ruchu pieszego z chodnika wzdłuż skweru Plymouth na chodnik wzdłuż al. marszałka Piłsudskiego i budynku Urzędu Miasta.

// gdynia.pl

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: