Dwie strefy aktywności na Dąbrowie

Działki na terenie Dąbrowy, gdzie powstanie wybieg dla psów i park trampolin //fot. ZDiZ, pixabayi

Zgodnie z zawartymi umowami firma Green Poland Krzysztof Polakowski lada moment rozpocznie dwie inwestycje w dzielnicy Dąbrowa. Przy ulicy Szafranowej powstanie park trampolin, a przy ulicy Kameliowej będzie można skorzystać ze specjalnie zaprojektowanego wybiegu dla psów. Oba zadania zostaną sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego.

– Pomimo kapryśnej pogody i trwającej pandemii rozpoczynamy kolejne, lokalne inwestycje. Jestem przekonany, że każda nowocześnie zagospodarowana przestrzeń jest świetnym bodźcem do aktywności na świeżym powietrzu, co jest szczególnie istotne w okresie zamknięcia m.in. obiektów sportowych – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju  – Wykonawca robót ma zakończyć prace za ok. 120 dni. Oznacza to, że w nadchodzącym sezonie letnim będzie można wyskakać się w parku trampolin ziemnych czy poćwiczyć z psem na torze agility – dodaje wiceprezydent.

Wybieg dla czworonożnych pupili powstaje na przestrzeni prawie 500 m2, na działce u zbiegu ulic Rdestowej i Kameliowej, sąsiadującej z lasem oraz myjnią samochodową. Wygodne dojście do wybiegu umożliwi funkcjonująca tu ścieżka rowerowa oraz chodnik. Teren wybiegu będzie oferował zarówno nawierzchnię trawiastą oraz z kostki betonowej. Jednak najważniejszym elementem tej przestrzeni będą urządzenia tworzące tor agality w postaci słupków slalomowych, dwóch rodzajów murków oraz dwuspadowej pochylni z tunelem. Lokalizacja urządzeń umożliwi jednoczesne korzystanie z nich przez kilka zwierząt. Wykonawca ma za zadanie ogrodzić teren i wyposażyć go w ławki z oparciami oraz kosze na odpady. Teren inwestycji zostanie bezpiecznie ogrodzony.

W najbliższych tygodniach pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni przekażą wykonawcy drugi teren budowy przy ul. Szafranowej. Tam właśnie powstanie ogrodzony park trampolin ziemnych. Lokalizacja trampolin, tuż przy popularnej ścieżce rowerowej i chodniku, biegnących wzdłuż ul. Rdestowej, zachęci spacerowiczów i rowerzystów do skorzystania z tej formy aktywności.

– Cieszy mnie, że Budżet Obywatelski staje się narzędziem poszukiwania nowych rozwiązań. Jak widać mieszkańcom Dąbrowy nie wystarczają już „zwykłe” place zabaw. Przykładem kreatywności i tworzenia alternatywnych atrakcji jest park trampolin, który wkrótce powstanie w   naszej dzielnicy. Był on na tyle nietypowy, że o mały włos nie przeszedłby weryfikacji przed głosowaniem, na szczęście udało się go uratować, a resztę zrobili mieszkańcy pokazując swoje oczekiwania. Równie dobrą informacją jest powstanie wybiegu dla psów. Jest ich tu bardzo wiele, więc ten element psiej infrastruktury docenia zarówno właściciele, jak ich czworonożni pupile – mówi Michał Guć, wiceprezydent ds. innowacji.

W bezpośrednim sąsiedztwie trampolin zostanie wykonana bezpieczna nawierzchnia syntetyczna. Teren inwestycji oprócz trampolin ziemnych zyska ogrodzenie z dwoma furtkami,  ławki z oparciami i podłokietnikami, kosze na śmieci oraz stojak rowerowy.

Oba zadania koordynują pracownicy Referatu Małej Architektury Miejskiej w gdyńskim Zarządzie Dróg i Zieleni.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu