Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2020 zmiany w organizacji ruchu

W dniach 5 – 6 września br. na drogach Gdyni i powiatu wejherowskiego odbędzie się kolejna edycja Enea IRONMAN 70.3 Gdynia 2020 Sprint. W związku z imprezą nastąpią następujące zmiany w organizacji ruchu.

3 – 6 września Molo Południowe i Skwer Kościuszki

  • dnia 3.09 od godz. 6:00 al. Jana Pawła II zostanie zamknięta na wysokości wjazdu do Marina Gdynia,
  • dnia 4.09 od godz. 6:00 al. Jana Pawła II zostanie zamknięta już od skrzyżowania z ul. Waszyngtona,
  • dnia 6.09 al. Jana Pawła II zostanie otwarta o godz. 22:00
  • dnia 5.09 od godz. 7:00 do godz. 15:00 zostanie zamknięty Skwer Kościuszki,
  • dnia 6.09 od godz. 6:00 do godz. 18:00 Skwer Kościuszki ponownie zostanie zamknięty.

3 – 7 września ul. Zawiszy Czarnego

  • dnia 3.09 od godz. 6:00 do 7.09 do godz. 22:00 będzie zamknięty parking przy plaży Śródmieście.

Enea Ironman 70.3 Gdynia Sprint

5 września (sobota)

Trasa kolarska

  • od godz. 7:30 do godz. 13:30 zostaną zamknięte ulice: Waszyngtona,   św. Piotra, Wendy (od Portowej od Chrzanowskiego), Chrzanowskiego (od Wendy do Polskiej),  Polska (jezdnia południowa od ronda Karlskrony do Celnej i jezdnia północna od Celnej do Janka Wiśniewskiego), Janka Wiśniewskiego (obie jezdnie od Placu Konstytucji do Estakady Kwiatkowskiego), Jana z Kolna (na całej długości z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od Władysława IV do 3 Maja), Plac Kaszubski ze Świętojańską (z możliwością jazdy jednym pasem ruchu od Wójta Radtkego do 10 Lutego).

Trasa biegowa

  • od godz. 7:30 do godz. 14:00 zostaną zamknięte ulice: Borchardta, Armii Krajowej (pomiędzy Borchardta a Świętojańską), Świętojańska (od 10 Lutego do Piłsudskiego), Piłsudskiego, droga rowerowa wzdłuż bulwaru im. Feliksa Nowowiejskiego.

Trasa kolarska i biegowa zostaną poprowadzone również zamkniętymi al. Jana Pawła II i Skwerem Kościuszki.

Szczegółowe informacje 5.09.2020

Śródmieście

  • w godz. 7:30 – 13:30 niemożliwy będzie wyjazd z ul. Hryniewickiego.
  • w godz. 7:3 – 13:30 wjazd i wyjazd z rejonu ulic Żeromskiego, Pułaskiego, Derdowskiego, św. Wojciecha, Portowej, Węglowej warunkowo za zgodą służb porządkowych poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowanie ulic Derdowskiego
    i Świętojańskiej lub Wendy i Jana z Kolna.
  • w godz. 7:30 – 13:30 na ulicach Plac Kaszubski i Świętojańska możliwy będzie przejazd jedynie na odcinku od ul. Wójta Radtkego do ul. 10 Lutego (ruch w jednym kierunku).
  • w godz. 7:30 – 14:00 wjazd na odcinek ul. 10 Lutego przebiegający pomiędzy ulicami Świętojańską i Władysława IV możliwy będzie jedynie od strony Świętojańskiej.
  • w godz. 7:30 – 13:30 ul. Jana z Kolna będzie przejezdna jedynie pomiędzy ulicami Władysława IV i 3 Maja (jeden pas ruchu).
  • w godz. 7:30 – 13:30 na odcinku ul. Żeromskiego pomiędzy Skwerem Kościuszki
    a ul. Pułaskiego będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.
  • w godz. 7:30 – 14:00 będzie niemożliwy wjazd i wyjazd z ulic Zygmuntowskiej, Wybickiego oraz Plac Grunwaldzki.
  • w godz. 7:30 – 14:00 na odcinku ul. Abrahama od skrzyżowania z ul. Kilińskiego
    do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Kamienna Góra

  • w godz. 7:30 – 14:00 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry będzie możliwy wyłącznie za zgodą obecnych na miejscu funkcjonariuszy służb porządkowych poprzecznie
    do trasy zawodów przez skrzyżowania ul. Świętojańskiej z ulicami Kilińskiego
    oraz Żołnierzy I Armii WP, a także poprzez skrzyżowanie ul. Legionów
    z al. Piłsudskiego.
  • w godz. 7:30 – 14:00 na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Żołnierzy I Armii WP do skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Obłuże, Pogórze, Oksywie

  • w godz. 7:30 – 13:30 dojazd do Centrum będzie możliwy wyłącznie ul. Morską.

Port i Stocznia

  • w godz. 7:30 – 13:30 dojazd w rejon Portu i Stoczni wyłącznie od strony ul. Kontenerowej i tylko do ul. Gołębiej (bez przejazdu przez teren Gdyńskiego Terminalu Kontenerowego).

 

Enea Ironman 70.3 Gdynia 

6 września (niedziela)

Trasa kolarska

  • od godz. 6:00 do godz. 10:30 zostaną zamknięte ulice: 10 Lutego (od Skweru Kościuszki do Władysława IV), Władysława IV (od 10 Lutego do al. Zwycięstwa), al. Zwycięstwa (od Władysława IV do Stryjskiej, jezdnia od ul. Wielkopolskiej do Władysława IV zamknięcie o godz. 7:00; otwarcie al. Zwycięstwa o godz. 17:30), Stryjska (od al. Zwycięstwa do Małokackiej), Małokacka, Chwarznieńska, Wiczlińska (od Chwarzenieńskiej do Marszewskiej), Marszewska (otwarcie ul. Marszewskiej dopiero o godz. 13:30).
  • od godz. 8:00 do godz. 13:30 zostaną zamknięte ulice Marszewska (do Pustek Cisowskich), Jałowcowa, Jaskółcza, Kartuska, Morska (zamknięty jeden pas ruchu od Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego), Estakada Kwiatkowskiego (jeden pas ruchu pomiędzy węzłami z ulicami Janka Wiśniewskiego i Morską; zamknięty wjazd z ul. Morskiej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta, zamknięty zjazd z kierunku Obłuża na ulice Hutniczą i Morską), Janka Wiśniewskiego (jezdnia w kierunku Estakady Kwiatkowskiego), Polska, Chrzanowskiego (od Polskiej do Wendy), Wendy, św. Piotra (od Portowej do Waszyngotna), Waszyngtona (od św. Piotra do al. Jana Pawła II)

Na terenie powiatu wejherowskiego zostaną zamknięte drogi wojewódzkie i powiatowe pomiędzy miejscowościami Koleczkowo, Bojano, Karczemki, Kielno, Kowalewo, Rabarnia, Dębniki, Grabowiec, Przetoczno, Spieszno, Nowy Dwór Wejherowski, Bieszkowice, Koleczkowo.

 

Trasa biegowa

  • od godz.6:00 do godz. 17:30 zostaną zamknięte ulice: 10 Lutego (od Skweru Kościuszki do Władysława IV), Władysława IV (od 10 Lutego do al. Zwycięstwa), al. Zwycięstwa (od Władysława IV do Stryjskiej), Stryjska (nawrotka), al. Zwycięstwa (od Wielkopolskiej do Władysława IV – zamknięcie o godz. 7:00), Władysława IV (od al. Zwycięstwa do Armii Krajowej), Armii Krajowej (od Władysława IV do Świętojańskiej), Świętojańska (od Armii Krajowej do al. Piłsudskiego), al. Piłsudskiego (od Świętojańskiej do Bulwaru Nadmorskiego), Bulwar Nadmorski, Aleja Topolowa z dojściem do Mariny Gdynia.

Trasy kolarska i biegowa zostaną poprowadzone również zamkniętymi al. Jana Pawła II i Skwerem Kościuszki

Szczegółowe informacje 6.09.2020

Tranzyt

  • przejazd przez Gdynię na relacji Sopot – Rumia wyłącznie al. Zwycięstwa
    do ul. Wielkopolskiej i dalej ulicami Wielkopolską, Lotników, Drogą Gdyńską, Śląską, Morską.
  • ulica Morska w kierunku Sopotu na odcinku od Kartuskiej do Estakady Kwiatkowskiego będzie zawężona do jednego pasa ruchu.
  • wjazd na Trasę Kwiatkowskiego z ul. Morskiej w kierunku Obwodnicy Trójmiasta zostanie zamknięty.
  • nie będzie można zjechać na ulice: Hutniczą i Morską z Estakady Kwiatkowskiego
    na kierunku od Obłuża.
  • w godz. 6:00 – 10:30 nie będzie można zjechać z Obwodnicy Trójmiasta na Węźle Chwarzno.

Śródmieście

  • w godz. 8:00 – 13:30 będzie niemożliwy wyjazd z ul. Hryniewickiego.
  • w godz. 6:00 – 17:30 wjazd na odcinek ul. 10 Lutego przebiegający pomiędzy ulicami Świętojańską i Władysława IV będzie możliwy jedynie od strony ul. Świętojańskiej.
  • w godz. 6:00 – 17:30 zostanie zamknięty wyjazd z ulic: Wybickiego, Plac Grunwaldzki i Zygmuntowskiej.
  • w godz. 6:00 – 17:30 wyjazd z rejonu ul. Abrahama (odcinek od ul. 10 Lutego
    do końca) na ul. Władysława IV będzie możliwy warunkowo za zgodą służb porządkowych w poprzek trasy zawodów w kierunku Kamiennej Góry przez ul. Kilińskiego.
  • w godz. 6:00 – 17:30 ruch z ul. Władysława IV w kierunku Sopotu zostanie sprowadzony na Drogę Gdyńską.

Kamienna Góra

  • w godz. 6:00 – 17:30 wjazd i wyjazd z Kamiennej Góry możliwy będzie wyłącznie
    za zgodą obecnych na miejscu funkcjonariuszy służb porządkowych poprzecznie do trasy zwodów przez skrzyżowanie ul. Legionów z al. Piłsudskiego.
  • w godz. 6:00 – 17:30 na odcinku ul. Słowackiego od skrzyżowania z ul. Żołnierzy I Armii WP do skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego będzie obowiązywał tymczasowy ruch dwukierunkowy.
  • w godz. 6:00 – 17:30 na odcinku ul. Żołnierzy I Armii WP od skrzyżowania z ul. Świętojańską do skrzyżowaniu z ul. Słowackiego będzie obowiązywał tymczasowy ruch dwukierunkowy.

Obłuże, Pogórze, Oksywie

  • w godz. 8:00 – 13:30 dojazd do Centrum będzie możliwy wyłącznie ul. Janka Wiśniewskiego. Powrót z Centrum wyłącznie ul. Morską.
  • w godz. 8:00 -13:30 dojazd do ulic Hutniczej i Morskiej wyłącznie przez ul. Pucką.

Pustki Cisowskie i ul. Kartuska

  • w godz. 8:00 – 13:30 wyjazd z terenu Pustek Cisowskich jednokierunkowymi ulicami
    Jaskółczą i Kartuską do ul. Morskiej.
  • w godz. 8:00 – 13:30 dojazd do Pustek Cisowskich możliwy przez teren Tesco.
  • w godz. 8:00 – 13:30 odcinek ul. Chabrowej w rejonie kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej zostanie odcięty.
  • w godz. 8:00 – 13:30 ulice Jałowcowa i Marszewska zostaną zamknięte.

Demptowo oraz rejon ulic Rozewskiej i Swarzewskiej

  • w godz. 8:00 – 13:30 wjazd i wyjazd z Demptowa oraz z rejonu ulic Rozewskiej
    i Swarzewskiej możliwy jedynie warunkowo za zgodą służb porządkowych poprzecznie do trasy zawodów przez skrzyżowanie ulic Morskiej i Swarzewskiej.

rejon ulic Mławskiej, Działdowskiej i Modlińskiej

  • w godz. 8:00 – 13:30 wjazd i wyjazd z tego rejonu możliwy będzie
    przez ul. Leszczynki (przejazd pod Trasą Kwiatkowskiego).
  • w godz. 8:00 – 13:30 na ul. Mławskiej będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy.

Chwarzno i Wiczlino

  • w godz. 6:00 -10:30 z rejonu położonego na północ od ul. Wiczlińskiej (Dębowa Góra- okolice ulic Fregatowej, Żaglowej, Rummla), z Sokółki (okolice ulic Gierdziejewskiego i Dulina), z Nowego Chwarzna (rejon ulic Amona i Apollina) oraz ze Starego Chwarzna (rejon ul. Okrężnej) możliwy jedynie wyjazd jednokierunkową Chwarznieńską (odcinek od ronda przy ul. Gierdziejewskiego) do Witomina i dalej
    przez ul. Rolniczą do Centrum (zamknięty będzie wjazd na Obwodnicę Trójmiasta).
  • w godz. 6:00 – 10:30 z obszaru położonego w rejonie ulic Staniszewskiego, Bryla i Zaruskiego (Osiedle Patio Róży) możliwy jedynie wyjazd poprzez jednokierunkową Chwarznieńską i dalej ul. Wiczlińską w kierunku Dąbrowy; powrót możliwy przez ul. Krauzego.
  • w godz. 6:00 – 10:30 wjazd i wyjazd z rejonu położonego na południe od ul. Wiczlińskiej (okolice ulic Kormorana, Czapli, Jana Kazimierza, Pelczara) możliwy jedynie przez ulice Suchą, Tęczową i Wyszyńskiego. Drogi i posesje niepołączone z tymi ulicami zostaną odcięte.

Witomino Radiostacja

  • w godz. 6:00 – 10:30 ul. Chwarznieńska od Chwarzna do ul. Widnej będzie jednokierunkowa z ruchem prowadzonym w kierunku ul. Rolniczej.
  • w godz. 6:00 – 10:30 dojazd do ulic Uczniowskiej, Nauczycielskiej i Pogodnej będzie możliwy tylko przez ul. Widną.
  • w godz. 6:00 – 10:30 wyjazd z ul. Konwaliowej na ul. Małokacką zostanie zamknięty.

Witomino Leśniczówka

  • w godz. 6:00 – 10:30 wjazd i wyjazd możliwy będzie przez ul. Małokacką, na której zostanie wprowadzony ruch wahadłowy; ruch prowadzony będzie do ul. Halickiej i dalej przez teren Małego Kacka do ul. Wielkopolskiej.

Redłowo i Wzgórze św. Maksymiliana

  • w godz. 6:00 – 17:30 dojazd w kierunku Sopotu i Centrum będzie możliwy jedynie przez ul. Legionów.
  • w godz. 6:00 – 10:30 wyjazd z osiedla położonego przy al. Zwycięstwa na terenie byłych ogrodów działkowych będzie zamknięty, a po godz. 10:30 możliwy jedynie w kierunku Sopotu.
  • cały czas umożliwiony będzie wyjazd z   Krośnieńskiej.

Port i Stocznia

  • w godz. 6:00 – 13:30 dojazd do Portu i Stoczni wyłącznie z kierunku Estakady Kwiatkowskiego ul. Janka Wiśniewskiego do stacji paliw Shell i z tego miejsca poprzecznie do trasy zawodów będzie można wjechać na teren portu.

Informacje o zawodach dostępne są na www.ironmangdynia.pl

Mapa z trasą rowerową

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu