Fragment ul. Kartuskiej z nową nawierzchnią

Fragment ul. Kartuskiej z nową nawierzchnią

Bezpieczniej i bardziej komfortowo można poruszać się już ulicą Kartuską, gdzie w długi weekend majowy przeprowadzona została wymiana nawierzchni.

– Roboty objęły odcinek od ul. Morskiej do ul. Łebskiej. Na tym fragmencie ul. Kartuskiej najpierw przeprowadziliśmy prace związane z siecią kanalizacji deszczowej, następnie rozpoczęliśmy remont nawierzchni. Pierwszy etap wykonywany był w godzinach nocnych, drugi etap – czyli remont nawierzchni – wymagał całkowitego zamknięcia wspomnianego odcinka, dlatego aby zminimalizować utrudnienia, prace wykonaliśmy w długi weekend majowy – mówi Marek Łucyk wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Prace na ul. Kartuskiej polegające na wymianie nawierzchni rozpoczęły się 28 kwietnia i zakończyły się 3 maja. Dzięki całkowitemu zamknięciu remontowanego fragmentu, roboty udało się wykonać bardzo szybko i zakończyć zgodnie z planem, a 4 maja mieszkańcy Gdyni bez przeszkód mogli dojechać ul. Kartuską do pracy i do szkół.

– Remont nawierzchni z pewnością wpłynie nie tylko na komfort jazdy na tym odcinku ul. Kartuskiej, ale również na poprawę bezpieczeństwa. Zmianę odczują również pasażerowie komunikacji miejskiej – podkreśla dr hab. Marcin Wołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.

Nowa nawierzchnia na fragmencie ul. Kartuskiej
Nowa nawierzchnia na fragmencie ul. Kartuskiej // fot. ZDiZ

Poza remontem nawierzchni na wspomnianym odcinku, prace były prowadzone również na prawoskręcie, gdzie konieczna była wymiana nawierzchni.

– Nowa nawierzchnia na ul. Kartuskiej pojawiła się na całej szerokości jezdni, na odcinku od ul. Morskiej na ul. Łebskiej, wykonane zostało również niezbędne oznakowanie poziome. W ramach prac, wymieniliśmy również nawierzchnię na prawoskręcie z ul. Kartuskiej w ul. Morską (kierunek Rumia) – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Prawoskręt z ul. Kartuskiej w ul. Morską (kierunek Rumia)
nowa nawierzchnia na prawoskręcie z ul. Kartuskiej w ul. Morską (kierunek Rumia) // fot. ZDiZ

Koszt robót to około 600 tys. złotych, prace zostały wykonane w ramach bieżącego utrzymania dróg.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Najnowsze: