Fragmenty ul. Hutniczej i ul. Morskiej z nową nawierzchnią

ul. Hutnicza przed i po remoncie

Zakończyły się remonty nawierzchni na fragmentach ul. Hutniczej i ul. Morskiej. To jedne z ważniejszych arterii drogowych, które mieszkańcy codziennie pokonują w drodze do pracy lub szkoły.

Prace na ul. Hutniczej były prowadzone na odcinku od stacji paliw przed MAKRO Cash&Carry Polska S.A. do stacji paliw Lotos, na prawym pasie w kierunku Rumi.

Kierowcy oraz pasażerowie komunikacji zbiorowej mogą już korzystać z nowej, bezpiecznej i równej nawierzchni. Celem remontu nawierzchni ulicy Hutniczej była poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy w tej części miasta – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W ramach ostatnio wykonanych prac na ul. Hutniczej wykonawca najpierw usunął zniszczone warstwy nawierzchni, później położona została warstwa wiążąca i warstwa ścieralna. W celu wzmocnienia nawierzchni dodana została siatka bitumowana.

W weekend zakończyliśmy również remont fragmentu nawierzchni na ul. Morskiej. Przed rozpoczęciem robót drogowych, na remontowanym odcinku wymieniono wpusty deszczowe. Nowa nawierzchnia pojawiła się na fragmencie ul. Morskiej od Bp. Okoniewskiego do ul. Warszawskiej.

ul. Morska przed i po remoncie
ul. Morska przed i po remoncie // fot. ZDiZ

Prace na ul. Morskiej polegały na wymianie górnych warstw nawierzchni bitumicznej i wzmocnieniu siatką przeciwspękaniową i objęły:

– lewy i środkowy pas jezdni ul. Morskiej w kierunku Centrum od przystanku autobusowego Bpa Okoniewskiego 01 do ul. Warszawskiej,

– prawoskręt z ulicy Morskiej w ul. Warszawską,

– zatokę autobusową przystanku Bp. Okoniewskiego 01.

Wymiany nawierzchni na ul. Hutniczej i na ul Morskiej zostały zrealizowane w ramach utrzymania dróg w Gdyni.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: