Gdyński ZDiZ rekrutuje nowy zespół ds. utrzymania dróg

Pług śnieżny/ fot. pixabay.com

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni konsekwentnie wdraża kolejne etapy innowacyjnego modelu letniego i zimowego utrzymania dróg (w skrócie LIZUD). Model ten wymaga odpowiedniej reorganizacji nie tylko w kwestii zarządzania, sprzętu, ale też nowych pracowników. Dlatego też gdyński ZDIZ uruchomił rekrutację, w ramach której zostanie zatrudniony cały techniczny zespół nowotworzonego działu LIZUD.

– Pod koniec ubiegłego roku Gdynia ogłosiła rewolucyjną zmianę w sposobie zimowego i letniego utrzymania głównych ciągów komunikacyjnych. Niezależność i samodzielna kontrola tego procesu przyniesie nie tylko korzyści finansowe dla gminy, ale utrzymanie zimowe będzie prowadzone w bardziej ekologiczny sposób. Aby optymalnie kierować tymi procesami potrzebujemy doświadczonych fachowców, którzy pomogą nam w realizacji tego ambitnego zadania – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Jednym z kluczowych elementów funkcjonowania nowego modelu będzie nie tylko tabor składający się ze specjalistycznego sprzętu, ale przede wszystkim odpowiednio przeszkoleni pracownicy. Dotychczas w strukturach ZDIZ nie istniała potrzeba zatrudniania tego rodzaju specjalistów, bo wszystkie usługi odśnieżania i zamiatania ulic zlecano w ramach przetargów firmom zewnętrznym. W obecnej sytuacji gdyński ZDiZ ma przed sobą spore wyzwanie w postaci stworzenia od podstaw nowego działu LIZUD. W jego strukturach, w początkowym okresie, zostanie zatrudnionych 9 pracowników specjalistycznych, w tym kierownictwo nowej komórki. Wymagane jest m.in. wykształcenie techniczne, prawo jazdy kat. C, doświadczenie zdobyte w branży transportowej lub logistycznej, odpowiedni staż pracy. Szczegółowe wymagania dotyczące każdego ze stanowisk można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej:
Kierownik działu LIZUD
https://www.gdynia.pl/bip/praca,1481/dyrektor-zdiz-oglasza-nabor-na-stanowisko-kierownika-dzialu,546844
Kierownik referatu ds. technicznych
https://www.gdynia.pl/bip/praca,1481/dyrektor-zdiz-oglasza-nabor-na-stanowisko-kierownika-referatu-ds-technicznych,546851
Kierownik bazy – 2 etaty 
https://www.gdynia.pl/bip/praca,1481/dyrekor-zdiz-zatrudni-pracownikow-na-stanowisko-kierownik-bazy-letniego-i-zimowego-utrzymania-drog-2-etety,546878
Dyspozytor – 2 etaty
https://www.gdynia.pl/bip/praca,1481/dyrektor-zdiz-zatrudni-pracownikow-na-stanowisko-dyzpozytor-2-etaty,546882
Kierowca – operator maszyn specjalnych – 3 etaty
https://www.gdynia.pl/bip/praca,1481/dyrektor-zdiz-zatrudni-pracownikow-na-stanowisko-kierowca-operator-maszyn-specjalnych-3-etaty,546883

Przygotowania do wdrożenia systemu LIZUD idą pełną parą. Czekamy na rozstrzygniecie przetargu na wysokiej klasy sprzęt oraz planujemy zagospodarowanie dwóch baz sprzętowych przy ulicy Północnej oraz Starochwaszczyńskiej. Rozpoczęliśmy również rekrutację do naszego nowego działu LIZUD. Poszukujemy specjalistów z szeroko pojętej branży transportowej, czyli dyspozytorów, kierowców oraz kierowników, którzy będą odpowiedzialni za zarządzanie tą nową strukturą. To niepowtarzalna szansa na stabilne zatrudnienie oraz wykazanie się w innowacyjnym projekcie miejskim, jakim jest LIZUD – wylicza Wojciech Folejewski, dyrektor gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Praca w strukturach administracji samorządowej to z pewnością gwarancja stałego wynagrodzenia i umowa o pracę, ale też spora pula benefitów – Gwarantujemy nie tylko pensję podstawową wypłacaną zawsze na czas, ale też dodatki stażowe, premie czy tzw. trzynastkę. Nasi pracownicy mają też możliwość skorzystania z ubezpieczenia na życie na preferencyjnych warunkach czy dofinasowania do wypoczynku. A dodatkowo oferujemy bardzo przyjazną atmosferę pracy. Dlatego też warto wziąć udział w naszej rekrutacji – przekonuje Mariola Janczak, Starszy Inspektor ds. Kadr w gdyńskim ZDiZ.

Na zgłoszenia kandydatów gdyński ZDiZ czeka do 14 lutego br. Dokumenty można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Zarząd Dróg i Zieleni, ul. 10 Lutego 24, 81-364 Gdynia. Należy pamiętać o dopisaniu na kopercie dokładnej nazwy stanowiska, na które się aplikuje.

Więcej o nowym, gdyńskim modelu LIZUD można przeczytać tu:
https://www.zdiz.gdynia.pl/gdynia-zaoszczedzi-miliony-nowy-model-utrzymania-drog-od-2020-roku/

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu