Grabówek. Trwa przebudowa placu zabaw

Przebudowa placu zabaw przy ul. Lelewela // fot. ZDiZ

Kolejna gdyńska przestrzeń zabaw przeobraża się w bezpieczne i nowoczesne miejsce spotkań i integracji. Obecnie plac zabaw przy ul. Lelewela jest placem budowy. Na jego terenie intensywnie pracuje ekipa remontowa, która zdemontowała już wysłużone zabawki. Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego pojawią się tu nowe huśtawki, piaskownica oraz inne, fantastyczne urządzenia zabawowe.

– W tym sezonie wakacyjnym udostępniliśmy gdynianom szereg nowych, plenerowych atrakcji. Mogą korzystać ze zmodernizowanej siłowni pod chmurką przy bulwarze Nadmorskim, wyprowadzać czworonożnych podopiecznych na dwóch, nowych wybiegach dla psów na Dąbowie i Małym Kacku. Najmłodsi zyskali rewelacyjny park trampolin na Dąbrowie i w pełni zmodernizowany plac zabaw w Wielkim Kacku – wylicza Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju – Jednak nie spoczywamy na laurach i modernizujemy kolejną strefę zabaw, aby jeszcze w tym roku mogli z niej skorzystać najmłodsi mieszkańcy Grabówka – dodaje wiceprezydent.

Za modernizację placu zabaw przy ul. Lelewela odpowiada firma Educarium Sp. z o.o., która wygrała przetarg ogłoszony przez gdyński Zarząd Dróg i Zieleni. Przebudowa realizowana jest w oparciu o dokumentację projektową. Zakłada ona stworzenie dwóch stref zabaw. Jedna z nich będzie oddelegowana dla starszych dzieci, a w druga przystosowana dla maluchów. Każdy znajdzie tam miejsce do integracji i zabawy.

Po przebudowie plac będzie oferował nie tylko różnorodne nawierzchnie, ale to co najważniejsze dla najmłodszych adresatów, czyli zabawki tj.:

– zestaw integracyjny, obejmujący m.in. zjeżdżalnię, podesty, mosty, panele edukacyjne

– piaskownicę ze stolikiem

– bujak

– zestaw sprawnościowy

– karuzelę spinner

– potrójną huśtawkę z siedziskami typu bocianie gniazdo, ławeczkę i koszyk

– krążki

– lupę

– trampoliny

– grę podwórkową „klasy”

Zgodnie z gdyńskimi standardami na placu będą zainstalowane nowe ławki, kosze na odpady oraz stojaki rowerowe. Tego typu mała architektura pojawia się w każdej modernizowanej lub nowo budowanej przestrzeni rekreacyjnej Gdyni.

– (…) Nowocześnie zaprojektowana przestrzeń zabaw z pewnością na nowo przyciągnie małych mieszkańców ulicy Lelewela. Skorzystają też dorośli, bo projekt zakłada montaż urządzeń siłowych. Z niecierpliwością oczekujemy końca tej przebudowy – mówi pani Alina Byczyńska, wnioskodawczyni tego projektu.

Na terenie oddelegowanym do aktywności sportowych pojawią się koła tai chi, biegacz, twister potrójny oraz ławka z dwoma mini rowerkami

Koszt realizacji tego zadania to ponad 300 tys. złotych.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: