Identyfikatory Mieszkańca Gdyni ważne od niedzieli

W niedzielę ważność uzyskają Identyfikatory Mieszkańca Gdyni

W niedzielę 15 maja ważność uzyskają Identyfikatory Mieszkańca Gdyni uprawniające do parkowania ze stawką zerową w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania w Gdyni w każdą niedzielę. Dotyczy to osób, które złożyły stosowny wniosek i otrzymały potwierdzenie nadania identyfikatora.

Najwygodniej jest złożyć wniosek oraz potrzebne dokumenty poprzez sklep internetowy https://gdynia.e-abonamenty.pl/. Możemy to zrobić również osobiście w Biurze Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni przy ul. Tadeusza Wendy 15 – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Identyfikator Mieszkańca Gdyni uprawnia do parkowania ze stawką zerową w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania w Gdyni w każdą niedzielę. Identyfikatory uzyskają ważność od niedzieli 15 maja – dotyczy to jedynie osób, które złożyły stosowny wniosek, załączyły potrzebne dokumenty i otrzymały potwierdzenie nadania identyfikatora.

– Odnotowujemy duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Do 10 maja przyjęliśmy około 2600 wniosków. Należy pamiętać, że w przypadku złożenia wniosku internetowo, czas oczekiwania na nadanie identyfikatora może wynieść kilka dni. W Biurze Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania sprawę załatwimy „od ręki” – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni // fot. ZDiZ

Przypominamy:

  • Identyfikator Mieszkańca Gdyni uprawniający do postoju ze stawką zerową w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania w niedzielę mogą uzyskać osoby posiadające samochód, zameldowane w Gdyni i rozliczające PIT w mieście,
  • Przy wnioskowaniu o nadanie identyfikatora mieszkaniec musi okazać dokument potwierdzający formę prawną użytkowania pojazdu: własność, współwłasność, umowa leasingu, najmu, dzierżawy lub użyczenia oraz udokumentować rozliczanie podatku w Gdyni,
  • Identyfikator jest nadawany maksymalnie na 12 miesięcy.
Kontakt z Biurem Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania:
Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania
ul. Tadeusza Wendy 15 (wejście z prawej strony budynku)
81 – 341 Gdynia
tel. 58 764 40 00 (sekretariat)
e-mail: spp@zdiz.gdynia.pl
tel. 58 764 40 21, 58 764 40 22
Godziny otwarcia:
poniedziałek 9:00 – 17:30
wtorek – piątek 7:30 – 15:00

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: