Jaśniej na zebrze na ul. Gniewskiej

Nowe oświetlenie na przejściu na ul. Gniewskiej // fot.ZDiZ

Trwa doświetlanie gdyńskich przejść dla pieszych. Nowe, energooszczędne latarnie LED pojawiają się na newralgicznych „zebrach”. W sierpniu zainstalowano kolejne latarnie, tym razem na przejściu dla pieszych na ul. Gniewskiej, które od września będą pokonywać uczniowie dwóch chylońskich szkół.

Nowe latarnie zamontowano w ramach umowy z Energą Oświetlenie.  Zgodnie z jej zapisami, m.in., w pierwszym kwartale tego roku, doświetlono przejścia w Chyloni, na Obłużu, Pogórzu i Działkach Leśnych. W lipcu zostały doświetlone cztery, wybrane przejścia na Grabówku i Witominie. Zebry te zostały wytypowane m.in. przy współpracy z inżynierami Działu Inżynierii Transportu gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

– Bezpieczna droga do szkoły, szczególnie w ciemne poranki, w sezonie zimowym to nasz priorytet. Chcemy, aby jak najwięcej gdyńskich przejść zostało doposażonych w dodatkowe, energooszczędne oświetlenie. Latarnie bezsprzecznie poprawiają widoczność, co docenią kierowcy, ale też uczniowie podstawówki nr 40 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr XIV. Skorzystają również mieszkańcy ulicy Gniewskiej, którzy używają tego przejścia w drodze do ośrodka zdrowia czy punktów usługowych-  zaznacza Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Przejście znajduje się w sąsiedztwie pawilonów handlowo-usługowych oraz bloków mieszkalnych, przy przy ul. Gniewskiej 17. Zamontowano tam dwa słupy oraz dwie  energooszczędne oprawy LED. To ten same model latarni, który z powodzeniem funkcjonuje w innych, gdyńskich lokalizacjach.

– Poprawa bezpieczeństwa pieszych, czy też szerzej bezpieczeństwa na drogach, jest jednym z priorytetów samorządu. Ulica Gniewska choć dla wielu osób może mieć wymiar lokalny to jest chętnie wykorzystywana jako łącznik ulic Kartuskiej i Wiejskiej. To również ulica silnie wykorzystywana przez pieszych – w jej ciągu znajduje się wiele budynków wielorodzinnych – wskazuje prof. Marcin Wołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.

 

 

 

 

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: