Jest oferta na dostarczenie pojazdów do LIZUD

Piaskarka/ fot. pixabay.com

Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni krok po kroku realizuje harmonogram wdrożenia innowacyjnego modelu Letniego i Zimowego Utrzymania Dróg (LIZUD). Projekt ten wymaga przeprowadzenia wielu zmian w strukturze organizacji oraz przystosowania infrastruktury jednostki do nowych zadań. Jednym z filarów LIZUD będzie specjalny tabor samochodowy, który zadba o całoroczne utrzymanie gdyńskich dróg.

Wczoraj, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Open Nexus, komisja przetargowa dokonała otwarcia oferty nadesłanej w przetargu na dostawę fabrycznie nowych pojazdów specjalnych do letniego i zimowego utrzymania jezdni dróg Gminy Miasta Gdyni wraz z serwisem. Nadesłała ją firma Dobrowolski Sp. z o.o. z siedzibą we Wschowej. Oferta ta opiewała na kwotę 23 983 278,00 złotych brutto. Z kolei gdyński ZDiZ zaplanował na realizację tego zadania kwotę 18 921 503,28 złotych brutto.

Zaproponowana,  przez firmę Dobrowolski Sp. z o.o.,  kwota zawiera nie tylko koszt dostarczenia 18 specjalnych pojazdów: 10 posypywarek (2-osiowych) na podwoziu 18t, 2 zamiatarko/posypywarki (wymienne) na podwoziu 18t, 2 posypywarki (3-osiowe) na podwoziu 26t, 2 polewarko/posypywarki (wymienne) na podwoziu 26t, 2 zamiatarki (2-osiowe) na podwoziu 15t, ale też koszt serwisu eksploatacyjnego podwozi, nadwozi i pozostałych urządzeń.

Nadesłana oferta będzie przez nas skrupulatnie badana i oceniana. Chcemy być pewni, że zaoferowany sprzęt do oczyszczania i odśnieżania ulic spełnia nasze wysokie wymagania jakościowe i techniczne. Stawiamy przede wszystkim na to, aby nowy tabor efektywnie, ekologicznie i ekonomicznie dbał o gdyńskie ciągi drogowe w perspektywie całorocznej. Dlatego tak ważne będzie przeanalizowanie nie tylko ceny, ale też wszystkich parametrów technicznych i serwisowych zawartych w ofercie – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Zgodnie z ofertą Firma Dobrowolski Sp. z o.o. zobowiązuje się dotrzymać wszystkich terminów dostaw, zawartych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, tzw. SIWZ. Oferuje także udzielenie rękojmi i gwarancji na podwozia pojazdów (42 miesiące), nadwozia (54 miesiące), pług (36 miesięcy), bezawaryjną pracę całego systemu monitoringu GPS (24 miesiące).

Bardzo ważnym kryterium w analizie oferty będzie z pewnością lokalizacja baz serwisów eksploatacyjnych i gwarancyjnych dla nowego sprzętu – To jeden z istotnych elementów, na który na pewno zwrócimy uwagę. Chodzi o to, aby dystans z naszych baz sprzętowych do serwisu był jak najkrótszy. Pozwoli nam to zoptymalizować procesy funkcjonowania nowej floty pojazdów. Podczas weryfikacji oferty zwrócimy też szczególną uwagę na wiarygodność oraz doświadczenie techniczne potencjalnego dostawcy – tłumaczy Wojciech Folejewski, dyrektor gdyńskiego ZDiZ.

ZDiZ zaplanował przystosowanie dwóch gminnych działek pod tereny przyszłych baz LIZUD. Bedą to działki przy ulicy Starochwaszczyńskiej i Północnej. Oferent zaproponował świadczenie serwisu eksploatacyjnego podwozi na terenie siedziby Scania Polska S.A. przy ul. Energetycznej 17 w Gdańsku. Z kolei jako bazę usług serwisowych na zabudowy nadwozia i pozostałe urządzenia,  zaproponował lokalizację bazy Sanipor przy ul. Handlowej 12 w Gdyni.

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu