Jubileuszowy Orlen Maraton Solidarności przebiegnie ulicami Trójmiasta

15 sierpnia br. już po raz 25. ulicami Gdyni, Sopotu i Gdańska przebiegną uczestnicy Orlen Maratonu Solidarności. Start tego wyjątkowego biegu zaplanowano na godz. 9:00 przy gdyńskim pomniku Pamięci Ofiar Grudnia 1970.

W związku z tym wydarzeniem nastąpi zamknięcie ruchu na wybranych, gdyńskich ulicach.
– w godz. 6:30 – 11:00 zostanie zamknięta al.  Marszałka Józefa Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z  ul. Legionów do ul. Świętojańskiej.

– od godz. 9:00 będą nieprzejezdne następujące ulice:

  • Marszałka Józefa Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Świętojańską do ul. Władysława IV
  • Świętojańska od al. Marszałka Józefa Piłsudskiego do Skweru Kościuszki
  • Skwer Kościuszki i al. Jana Pawła II (cały przebieg ulic)

– od godz. 9:15 nieprzejezdna będzie al. Zwycięstwa (jezdnia w kierunku Sopotu) od skrzyżowania z ul. Władysława IV do granicy z Sopotem.

Przywracanie ruchu na ww. ulicach będzie odbywać się etapami, uzależnionymi od tempa biegaczy. Przewidujemy, że na terenie Gdyni bieg zakończy się w okolicach godz. 10:30. W miarę możliwości służby porządkowe będą regulować ruch w poprzek trasy maratonu.

Drodzy kierowcy, warto pamiętać o możliwym, częściowym objeździe zamkniętej jezdni na al. Zwycięstwa. W tym przypadku należy wybrać trasę wzdłuż ulic: Droga Gdyńska, Lotników oraz Legionów.

W związku z planowanymi utrudnieniami prosimy wszystkich zmotoryzowanych o wyrozumiałość i dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu, a także o podporządkowanie się ewentualnym poleceniom służb porządkowych.

Po opuszczeniu rogatek Gdyni maratończycy przebiegną al. Niepodległości w Sopocie i Gdańsku oraz  ulicami: Grunwaldzką, Hallera, Czarny Dwór, Dąbrowszczaków, Kołobrzeską, Chłopską, Pomorską, Kapliczną, Piastowską, Kliniczną, Jana z Kolna, Narzędziowców, Popiełuszki, Łagiewniki, Gnilną, Rajską, Wielkie Młyny, Pańską, Węglarską, Tkacką, Długą. Meta maratonu została zlokalizowana przy fontannie Neptuna na Długim Targu.

Trzymamy kciuki za wszystkich maratończyków!

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu