Już wkrótce remont łącznicy zjazdowej na ul. J. Wiśniewskiego

Zdjęcie z zaznaczonym obszarem remontu łącznicy Estakady Kwiatkowskiego // fot. mat. pras

Od połowy lutego br. roku łącznica zjazdowa z Estakady Kwiatkowskiego w kierunku Obłuża na ul. Janka Wiśniewskiego jest zawężona. Drogowcy zastrzegli, że wprowadzone zawężenie będzie obowiązywać do czasu rozpoczęcia remontu. Dziś nastąpiło otwarcie ofert na wykonanie tego zadania. Zgłosiły się dwie firmy.

Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni ogłosił postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę remontu łącznicy. Dokumentacja projektowa tego zadania jest już gotowa. Wskazuje ona precyzyjnie zakres koniecznych robót, a nawet zawiera uwagi dotyczące tymczasowej organizacji ruchu, która będzie musiała obowiązywać podczas robót.

– Otrzymaliśmy dwie oferty, które opiewają na kwoty o wiele niższe niż zakładany przez nas budżet. To świetna informacja i dobry prognostyk na sprawne podpisanie umowy. Ta łącznica  stanowi niezwykle ważny element ciągu transportowo – komunikacyjnego, z którego na co dzień korzystają mieszkańcy podróżujący do pracy czy centrum Gdyni. To również trasa, którą pokonują samochody ciężarowe oraz nasze gdyńskie autobusy. W celu zapewnienie maksymalnie bezpiecznego i płynnego ruchu w tym rejonie chcemy jak najszybciej przystąpić do prac remontowych – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

  • Firma Budowlano – Drogowa MTM zaproponowała kwotę 1 718 237,97 zł brutto 
  • Firma Strabag Sp. z o.o. zaoferowała wykonanie remontu w kwocie 1 572 750,32 zł brutto.

Środki finansowe przeznaczone na zamówienie: 2 347 433,77 zł brutto

Planowany remont zakłada m.in.:

  • wymianę dylatacji
  • naprawę korpusu przyczółka wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym jego łożysk
  • naprawę filarów oraz dźwigarów
  • naprawę odwodnienia
  • całkowitą wymianę nawierzchni bitumicznej na łącznicy wraz z wymianą izolacji
  • całkowitą wymianę nawierzchni epoksydowych na kapach chodników

– Stan techniczny dylatacji ma uszkodzenia mechaniczne, co powoduje ich nieszczelność. Wody opadowe czy sól używana podczas utrzymania zimowego jezdni spowodowała również ubytki w konstrukcji betonu. Jest to dla nas ważny sygnał do pilnego rozpoczęcia prac remontowych – wskazuje mgr. inż. Teresa Okurowska z Referatu Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynierskich w gdyńskim ZDiZ- Przy okazji remontu dylatacji oraz konstrukcji filarów wykonamy też nową izolację poziomą łącznicy wraz z nawierzchnią asfaltową łącznicy oraz jej bezpośrednich dojazdach, co z pewnością poprawi komfort i płynność jazdy w tym rejonie – dodaje inżynier Okurowska.

Estakada główna składa się ze 104 przęseł oraz dodatkowych przęseł wjazdowych i zjazdowych. Konstrukcja remontowanej łącznicy składa się z 6 przęseł. Długość remontowanej łącznicy wynosi 115,5 m, a  jej szerokość całkowita wynosi 9,60m. Łącznie 850 m2 powierzchni obiektu zyska nową warstwę bitumiczną.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze:

Close Menu