Kierownictwo LIZUD z wizytą we Wschowej

Pługi we fabryce Dobrowolski // fot. ZDiZ

Kolejne tygodnie przybliżają Gdynię do uruchomienia komunalnego modelu utrzymania dróg w systemie letnim i zimowym. Jednym z kluczowych elementów nowego systemu będzie własna flota pojazdów specjalnych. Przetarg na ich dostarczenie wygrała firma Dobrowolski, która dostarczy 18 pojazdów specjalnych. Pierwsze pojazdy pojawią się w Gdyni przed rozpoczęciem sezonu zimowego 2020/ 2021.

Status realizacji prawie 25-milionowego kontraktu sprawdziła 4-osobowa delegacja gdyńskiego ZDiZ, która przez kilka godzin poznawała zaplecze konstrukcyjno-produkcyjne wschowskiej spółki. Prezesi firmy zapewnili, że gdyński kontrakt traktowany jest referencyjnie. Dlatego też pomimo utrudnień produkcyjnych spowodowanych pandemią COVID-19,  dołożą wszelkich starań, aby pojazdy specjalne dostarczyć do Gdyni na czas.

Wizyta w fabryce Dobrowlski // fot. ZDiZ

Na terenie fabryki Dobrowolski zobaczyliśmy m.in. biura konstrukcyjno-projektowe,  stanowisko badawcze do testów oraz kilka hal produkcyjnych, w których etapami odbywa się proces produkcji posypywarek, polewaczek i finalny montaż zabudów na pojazdach.  To było cenne doświadczenie, bo mogliśmy bezpośrednio zobaczyć szczegółowe rozwiązania konstrukcyjne produkowanego tam sprzętu w tym m.in. „odkładnice lemiesza” pługów. Ich konstrukcja jest lekka, ale na tyle wytrzymała, aby poradzić sobie z grubą pokrywą śnieżną. Są one wykonane w nowoczesnej technologii z tworzywa „z pamięcią kształtu” , która zapewni ich bezawaryjne użytkowanie na długie lata – mówi Krzysztof Padykuła, kierownik LIZUD.

Przypomnijmy, że zgodnie z umową:

Jesienią br. do Gdyni dotrze 10 pojazdów dwuosiowych z zabudową zimową w postaci pługu oraz posypywarki z systemem zwilżania soli oraz 2 pojazdy trzyosiowe z zabudową zimową w postaci pługu oraz posypywarki z systemem zwilżania soli.

Kolejna dostawa zaplanowana jest jeszcze na koniec 2020 roku. Obejmie ona 2 pojazdy trzyosiowe z zabudową wymienną zimową/letnią w postaci pługu oraz posypywarki z systemem zwilżania soli oraz 2 pojazdy dwuosiowe z zabudową wymienną zimową/letnią w postaci pługu oraz posypywarki z systemem zwilżania soli.

Do 8 listopada 2021 roku nastąpi realizacja ostatniego etapu dostaw.  Wtedy do gdyńskich baz dojadą 2 pojazdy dwuosiowe z zabudową letnią w postaci zamiatarek, 2 zabudowy w postaci polewaczek przeznaczonych do montażu na pojeździe oraz 2 zabudowy zamiatarek przeznaczonych do montażu na pojeździe dwuosiowym.

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: