Kładka przy Węźle Pokoju już po remoncie

kładka nad ul. Podjazd //fot. ZDiZ

W kwietniu ekipa remontowa rozpoczęła prace na kładce nad ul. Podjazd. W trakcie robót zadbano o odnowienie jej nawierzchni. Nowe życie zyskały również balustrady, które zostały odmalowane. Prace koordynowali inżynierowie z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Wczesnowiosenne temperatury nie sprzyjały pracom polegającym na wykonywaniu nawierzchni. Tego typu roboty wymagają bowiem odpowiednich temperatur i w związku z tym na zakończenie remontu trzeba było poczekać. Obecnie cała powierzchni 40-metrowej kładki ma nową nawierzchnię z żywicy epoksydowej.

– Zgodnie z zapowiedzianym terminem oddajemy do dyspozycji mieszkańców odnowioną kładkę nad ul. Podjazd. Teraz zarówno piesi, rowerzyści, a nawet osoby korzystające z hulajnóg elektrycznych mogą komfortowo i bezpiecznie przejechać na drugą stronę ulicy. W ramach remontu zadbaliśmy też o estetykę balustrad. To kolejne śródmiejskie udogodnienie, które sprzyja komunikacji pieszej oraz rowerowej –  mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W ramach robót:

– usunięto starą i zniszczoną nawierzchnię asfaltową

– wyrównano powierzchnię kładki na całej jej powierzchni (ok. 190 m2).

– wymalowano wszystkie balustrady farbą antykorozyjną

Łączny koszt remontu to prawie 150 tys. złotych

Prace wykonała firma Eurovia Polska S.A.

 

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: