Kolejna gdyńska zatoka autobusowa przeszła modernizację

zatoka autobusowa na Obłużu

Zakończyły się prace związane z przebudową zatoki autobusowej przy wjeździe z ul. Unruga na Estakadę Kwiatkowskiego na Obłużu. W niedzielę 19 grudnia ok. godz. 10.00 przywrócony zostanie ruch na nową wykonaną zatokę autobusową oraz zlikwidowany zostanie tymczasowy przystanek przy ul. Unruga.

W ramach inwestycji nawierzchnia zatoki została wymieniona na betonową, pojawiły się też nowe chodniki oraz krawężniki z zastosowaniem elementów zgodnych ze standardami dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, m.in. płyty fakturowane które pomogą bezpiecznie korzystać z przystanku osobom niewidomym. W ramach prac wykonano również roboty wodno-kanalizacyjne oraz teletechniczne.

zatoka autobusowa na Obłużu
Zatoka autobusowa na Obłużu // fot. ZDiZ w Gdyni

Kolejna gdyńska zatoka autobusowa została dostosowana do nowoczesnych i bezpiecznych standardów. W ramach inwestycji przystanek o nazwie Obłuże Centrum 05/ Estakada Kwiatkowskiego zyskał nową nawierzchnię, chodniki z płytami fakturowanymi czy przysiadaki, zamontowaliśmy tam także dwie nowe wiaty oraz tablicę informacji pasażerskiej. Wszystkie te elementy zwiększą komfort pasażerów komunikacji zborowej, a zarazem poprawią estetykę tego popularnego przystanku – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju

Nadzór nad przebudową zatoki sprawowali inżynierowie z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni, którzy mają już na swoim koncie modernizację zatok autobusowych w różnych rejonach miasta.

– Oddawana w niedzielę do użytku zatoka autobusowa na Obłużu to kolejna tego typu inwestycja zrealizowana przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni w ostatnim czasie. Kilka dnu temu informowaliśmy o zakończonych pracach związanych z przebudową zatoki autobusowej na Alei Zwycięstwa. W tym roku mieszkańcy mogą korzystać już z jedenastu nowych zatok i peronów przystankowych  – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Obecnie w rejonie zatoki trwają prace wykończeniowe, które zakończą się 19 grudnia.

Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Gdyni poprzez inwestycje infrastrukturalne, m.in. utworzenie węzła integracyjnego Gdynia –Chylonia” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Podziel się z innymi tą wiadomością:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Najnowsze: